Skanska wybuduje prestiżowy apartamentowiec przy Lesie Kabackim

Tuż obok Lasu Kabackiego w Warszawie powstanie prestiżowy kameralny apartamentowiec. W inwestycji powstaną 102 mieszkania o metrażach od 44 do 130 m kw.

Autor: housemarket.pl 15 stycznia 2022 11:38

  • Solen Kabaty to prestiżowy, kameralny i ekologiczny apartamentowiec, który powstanie tuż obok Lasu Kabackiego, będącego jedynym z ulubionych miejsc rekreacyjnych mieszkańców Warszawy.
  • W inwestycji powstaną 102 mieszkania o metrażach od 44 do 130 m kw.
  • Projekt zakłada wybudowanie jednego czteropiętrowego budynku o klasycznej, a jednocześnie zjawiskowej formie – wyraźnie inspirowanej naturą. Za projekt apartamentowca odpowiada znana pracownia architektoniczna – Kulczyński Architekt.
  • Zakończenie prac budowlanych planowane jest na IV kwartał 2023 roku.

„Solen” w języku szwedzkim oznacza „Słońce”, które symbolizuje witalność, siłę, rozwój oraz życie. W przypadku najnowszej inwestycji mieszkaniowej Skanska idea ta znajduje odzwierciedlenie w architekturze inspirowanej Lasem Kabackim, w pełnych naturalnego światła mieszkaniach, czy też w zielonym ogrodzie, który przyszłym mieszkańcom będzie służył jako miejsce do relaksu na świeżym powietrzu.

Solen Kabaty będzie prestiżowym budynkiem, w ramach którego powstaną 102 przestronne i funkcjonalne mieszkania o metrażach od 44 do 130 m kw. Lokale będą miały balkony, a niektóre z nich również dodatkową powierzchnię użytkową na dachu, do której będą prowadziły schody zewnętrzne. W części mieszkań zostaną wykorzystane grzejniki kanałowe. Wewnątrz budynku – przy wejściu – powstanie eleganckie lobby z recepcją. Apartamentowiec będzie wyróżniony „zielonym” odznaczeniem BREEAM, a także certyfikatem “Obiekt bez barier”.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ulubiona okolica wielu mieszkańców Warszawy

Kameralna inwestycja mieszkaniowa Skanska będzie graniczyła z jednym z najbardziej lubianych miejsc rekreacyjnych na mapie stolicy – Lasem Kabackim. To rezerwat przyrody, a jednocześnie największy kompleks leśny w tej części miasta. Na miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu czekają tutaj: szlaki przyrodnicze, ścieżki rowerowe, a nawet strefy piknikowe.

Mocną stroną lokalizacji apartamentowca Solen Kabaty jest również fakt, że powstanie on w bardzo dobrze rozwiniętej, działającej od wielu lat infrastrukturze publicznej. Znajduje się tutaj wszystko, co potrzebne do wygodnego życia – sklepy, placówki medyczne, przedszkola, szkoły i wiele innych. Co więcej, Kabaty są dzielnicą bardzo dobrze skomunikowaną ze ścisłym centrum Warszawy – przejazd metrem w jedną stronę trwa ok. 20 minut.

- Solen Kabaty to wyjątkowy projekt, tworzony z myślą o miłośnikach Ursynowa. Nasz budynek wyróżniać się będzie zjawiskową architekturą w niepowtarzalnej bryle, której układ konstrukcyjny został zaprojektowany tak, aby zapewnić swobodę w aranżacji mieszkań. Wiemy, że duże lokale z pomieszczeniami pomocniczymi – takimi jak miejsca do pracy zdalnej, pralnie, suszarnie i garderoby – to unikalna oferta dla nabywców - mówi Marta Lewandowska, Project Manager inwestycji Solen Kabaty w spółce mieszkaniowej Skanska. - Z kolei na terenie zewnętrznym nasi przyszli mieszkańcy znajdą duże place zabaw, siłownię terenową, a także liczne, „zatopione” w zieleni, miejsca do odpoczynku. Wierzę, że dzięki naszemu projektowi uda nam się stworzyć wyjątkową przestrzeń na mapie Kabat - dodaje.

Przestronne i funkcjonalne rozkłady mieszkań

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych