Słoneczna Kaskada kusi wdziękiem apartamentowych kamieniczek

Słoneczna Kaskada, inwestycja firmy Hetman powstaje na warszawskiej Pradze Południe przy ul. Beskidzkiej 27/29. To czterokondygnacyjny kompleks połączonych apartamentowych kamieniczek z mieszkaniami od 53 mkw. do 158,5 mkw.

Autor: HouseMarket.pl 29 września 2016 09:29

Wejścia do budynku i wjazdy do garażu usytuowane są we wschodniej granicy terenu od ul. Beskidzkiej. Północna i zachodnia granica działki przylega do parceli zabudowanych niskimi domami jednorodzinnymi, a wschodnia - do wielorodzinnego budynku mieszkalnego o wysokości czterech kondygnacji.

 Obszerne balkony lub tarasy

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Słoneczna Kaskada mieści 16 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 53 mkw. do 158,5 mkw., usytuowanych na czterech kondygnacjach nadziemnych. Wszystkie mieszkania posiadają obszerne balkony lub tarasy. Obsługę komunikacyjną wewnątrz budynku zapewniają dwie klatki schodowe z windami dostosowanymi do transportu osób poruszających się na wózkach.

W kondygnacji podziemnej znajduje się garaż z 30 miejscami parkingowymi - po dwa miejsca dla każdego mieszkania o powierzchni powyżej 60 mkw. oraz komórki lokatorskie, których część rozmieszczono również na półpiętrach. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji m.in. schowek na wózki i rowery oraz dodatkowe pomieszczenie z możliwością utworzenia małej portierni.

Architektura Słonecznej Kaskady

Architektura Słonecznej Kaskady nawiązuje do modernistycznych budynków miejskich Grochowa, z płaskimi elewacjami frontowymi, których jedyny podział stanowiły wyraźnie zaakcentowane, pionowe przeszklenia klatek schodowych. Wyraziste, dominujące cięcia przeszkleń klatek schodowych otwierają się na stronę wschodnią i południową.

Proporcje elewacji frontowej dodatkowo kształtuje głęboki podcień wejściowy. Elewacje ogrodowe uzyskały formę nieco swobodniejszą, bardziej rozrzeźbioną. W formalnej opozycji do elewacji frontowej zastosowano głębokie podziały brył, zarówno pionowe jak i poziome. Część budynku została ukształtowana kaskadowo. Całość elewacji utrzymano w spójnej, skromnej kolorystyce - w tonacji biało-szarej. Dominanty elewacji podkreślono ciemnymi akcentami kolorystycznymi. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 październik 2016 r.

Atuty lokalizacji

W odległości kilkuset metrów znajduje się główny praski ciąg komunikacyjny ulicy Grochowskiej z przystankami tramwajowymi i autobusowymi komunikacji miejskiej. Nieopodal znajduje się także park im J. Szypowskiego „Leśnika”, w obrębie którego zlokalizowane są kryte w sezonie zimowym korty tenisowe, plac zabaw dla dzieci, a nawet ogrodzony wybieg dla psów. W podobnej odległości znajduje się również kryty basen.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych