Słoneczne Kliny. Mieszkania w zacisznym zakątku Krakowa

Osiedle Słoneczne Kliny powstaje w rejonie ulic Komuny Paryskiej i Spacerowej w Krakowie, na bardzo ładnej, lekko nachylonej w kierunku południowym działce o powierzchni ponad 25 hektarów.

Autor: HouseMarket.pl 10 lutego 2017 09:29

W pierwszym etapie inwestycji zrealizowany został trzypiętrowy budynek A o podwyższonym standardzie z windami, podziemnym garażem z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi oraz z własnym parkiem rekreacyjno-wypoczynkowym oraz placem zabaw dla dzieci.

W budynku tym znajduje się będzie 76 mieszkań o metrażach od 27 mkw. do 76 mkw. Poza nowoczesnym stylem warto podkreślić, że bryła budynku jest otwarta, dzięki czemu dźwięk nie kumuluje się w środku dziedzińca. Zatem w każdym mieszkaniu budynku jest cicho i spokojnie. Ponadto mieszkania parterowe mają do wyłącznej dyspozycji zielone ogrody o dużej powierzchni.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kompleks domów

Kolejnym etapem inwestycji Słoneczne Kliny jest oddany do użytku w styczniu 2016 roku kompleks domów jednorodzinnych w systemie zabudowy bliźniaczej. Każdy z nich posiada własny ogródek i miejsca postojowe do wyłącznego użytkowania. Domy zaprojektowane są tak, by w każdym była południowa elewacja gwarantująca, poza komfortem i intymnością, odpowiednio dobre nasłonecznienie. Inwestycja rozpoczęła się od budowy 48 domów o powierzchniach od 114 mkw. do 137 mkw. wraz z poddaszem o powierzchni 35 mkw. do zagospodarowania we własnym zakresie oraz garażem wolnostojącym poza obrębem działki.

Kontynuacją zabudowy wielorodzinnej, jest rozpoczęta budowa drugiego budynku, oznaczonego numerem budowlanym B. Obiekt posiadać będzie 59 lokali mieszkalnych zaprojektowanych na czterech piętrach oraz trzy lokale usługowe mieszczące się na parterze. Kondygnacja podziemna przewidziana została na miejsca postojowe i komórki lokatorskie znajdujące się w garażu wielostanowiskowym. Parterowe lokale mieszkalne analogicznie, jak przy budynku A posiadać będą przydomowe ogródki do wyłącznego korzystania przez ich właścicieli.

Kameralny nowy budynek

Najnowszą propozycją jest kameralny, czteropiętrowy budynek 1B, w którym zaprojektowano 24 atrakcyjne lokale od jednopokojowych do trzypokojowych o zróżnicowanych rozkładach i ekspozycjach. Dzięki stosunkowo niewielkiej bryle większość mieszkań to lokale narożne, a więc zapewniające optymalne doświetlenie wnętrza i dobrą funkcjonalność.

Budynek posiada podziemny garaż wielostanowiskowy z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Architekt wykorzystując wolne przestrzenie na piętrach zaprojektował także pomieszczenia gospodarcze do użytku mieszkańców, natomiast dla nabywców mieszkań parterowych przewidziane zostały przydomowe ogródki do ich wyłącznej dyspozycji.

Generalnym wykonawcą powołanym do realizacji budynku A, 1B oraz domów w zabudowie bliźniaczej jest spółka Stalbud – Budownictwo. Wykonawstwo budynku B zostało powierzone spółce Budhan.

Inspektorzy zatrudnieni do nadzoru nad realizacją projektu Słoneczne Kliny, to zespół specjalistów pod kierownictwem Wiesława Piotra Zięby, właściciela firmy Budmix, którzy zrealizowali między innym projekty: Angel Plaza, Angel City, Garden Residence.

Domy wraz z planem zagospodarowania osiedla na obszarze ul. Komuny Paryskiej i ul. Spacerowej zostały zaproponowane przez biuro PM Architekci pod kierownictwem Romy Pieczarkowskiej i Tomasza Milewskiego. Za projekt budynków wielorodzinnych A i B przy ul. Komuny Paryskiej odpowiada biuro MZ Studio.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych