Słowackiego 7 pnie się w górę

Niecały rok temu spółka Proxin rozpoczęła prace związane z realizacją inwestycji Słowackiego 7. W centrum Poznania, w otoczeniu historycznej zabudowy powstaje kameralny projekt mieszkaniowy z 61 mieszkaniami oraz 10 lokalami usługowymi.

Autor: housemarket.pl 06 lipca 2022 10:26

  • Osiedle Słowackiego 7 powstaje w Poznaniu.
  • W ramach projektu powstanie 61 mieszkań.
  • Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w lutym 2023 roku.

Inwestycja Słowackiego 7 pozwala pełnymi garściami korzystać z przywilejów, jakie daje poznańska metropolia. Kameralny budynek składa się z trzech segmentów, a jego oryginalna elewacja wpisuje się w klimat dawnych stylowych kamienic Poznania. Arkadowe podcienia zastosowane w charakterystycznych miejscach są nawiązaniem do architektury dzielnicy Jeżyce. Dla przyszłych mieszkańców zaprojektowano 61 mieszkań, z czego lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 31 do 89 mkw. są nadal dostępne. Niektóre z mieszkań będą posiadały tarasy, z możliwością aranżacji zielonego zakątka, a pozostałe - przestronne balkony. Na parterze budynku powstanie 10 lokali usługowych z dużymi przeszkleniami.

- Budowa to już mocno zaawansowany stan prac. Zakończyliśmy stan surowy segmentu A, a także montaż stolarki okiennej oraz wykonanie pionów kanalizacyjnych i wentylacyjnych budynków B i C. Trwają również prace związane z m.in. wykonywaniem izolacji balkonów, a już niedługo przystąpimy do termoizolacji samych budynków. Zakończenie realizacji inwestycji planujemy na 28 lutego 2023 i zostało nam ostatnie dziesięć lokali w sprzedaży - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dla komfortu mieszkańców powstanie hala garażowa, komórki lokatorskie, boks rowerowy oraz rowerownia. Pojawią się także energooszczędne instalacje oświetlenia części wspólnych oraz przytulny skwer umożliwiający relaks na świeżym powietrzu. Na froncie terenu inwestycji zostanie zachowane stare drzewo rosnące w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych