Słowackiego 7. Proxin buduje w centrum Poznania

Słowackiego 7 to najnowszy projektu spółki Proxin Development. Powstaje w centrum Poznania. Kameralny budynek składa się z 3 segmentów i jest mariażem stylu klasycznego ze współczesnym.

Autor: housemarket.pl 14 lutego 2022 15:13

  • Przy Słowackiego 7 w Poznaniu powstanie 61 mieszkań o powierzchni aż do 95 mkw.
  • Najbardziej przestronne z nich będą miały widok na utworzone zupełnie nowe, zielone części wspólne.
  • Na parterze budynku powstanie 10 lokali usługowych o powierzchni od 57 do 96 mkw.

Architektura inwestycji Słowackiego 7 łączy w sobie dwa światy. Z jednej strony jest to stare przedmieście i klimat najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania, a z drugiej strony – nowoczesność, jaka płynie z sąsiednich budynków położonych przy ul. Roosevelta.

CZYTAJ TEŻ: TAK WYGLĄDAŁ 2021 W PROXIN 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- To wszystko uwidacznia się w zaprojektowanej bryle naszego budynku oraz elewacji. Doceniają to także klienci w indywidualnych rozmowach, podkreślając wagę estetyki. Ponadto całość uzupełnia zieleń, której w mieście nigdy za wiele – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Development.

W 2 segmentach projektu znajdą się tylko 2 mieszkania na każdym piętrze, co podkreśla kameralność tej inwestycji. Dla komfortu życia mieszkańców powstanie hala garażowa, komórki lokatorskie oraz boks rowerowy. W ramach projektu pojawią się także energooszczędne instalacje oświetlenia części wspólnych oraz przytulny skwer, który zapewni mieszkańcom relaks na świeżym powietrzu. Deweloper jest świadomy, jak bardzo istotne jest poszanowanie zasobów miejskiej przyrody. Dlatego na terenie inwestycji, na jego froncie zostanie zachowane drzewo rosnące tam od kilkudziesięciu lat.

Trwa budowa i sprzedaż

Przy Słowackiego 7 powstanie 61 mieszkań o powierzchni aż do 95 mkw. Najbardziej przestronne z nich będą miały widok na utworzone zupełnie nowe, zielone części wspólne. Na parterze budynku powstanie 10 lokali usługowych o powierzchni od 57 do 96 mkw. Każdy lokal cechuje się dużymi przeszkleniami, a wybrane z nich są tak ulokowane, że wpada do nich światło dzienne z dwóch przeciwległych stron świata.

- Budowa projektu Słowackiego 7 rozpoczęła się na przełomie sierpnia i września 2021 roku. Prestiżowa lokalizacja oraz jakość z jakiej jesteśmy znani spowodowała, że w bardzo krótkim czasie większość mieszkań została zarezerwowana. Zostało dosłownie 9 ostatnich lokali mieszkalnych - informuje Piotr Łopatka.

Wszystkie prace budowlane toczą się zgodnie z założonym harmonogramem. W segmencie C zakończono wykonywanie stropu 2. piętra, a jednocześnie trwają prace ciesielskie, zbrojarskie i murarskie na kondygnacji trzeciej. W segmencie oznaczonym literą B taki sam zakres prac został wykonany również na trzeciej kondygnacji, a ponadto wykonano strop 1. piętra. Natomiast w segmencie A wykonano strop nad parterem. Rozpoczęto izolację termiczną stropu nad garażem.

Lokalizacja projektu umożliwia nieograniczony dostęp do wszelkich zasobów i atrakcji jakie daje położenie w centrum miasta. To gwarancja dostępu do komunikacji miejskiej czy dróg rowerowych. Nie brakuje licznych, mniejszych i większych sklepów oraz punktów usługowych. W pobliżu funkcjonują również placówki dydaktyczne i zdrowotne oraz obiekty sportowe i kulturalne. Niedaleko inwestycji znajduje się m.in. Stare Zoo, a spacer do Starego Rynku, zajmie około 10 minut.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych