Soho by Yareal: kolejne mieszkania w sprzedaży na Kamionku

Yareal poszerza ofertę w inwestycji na warszawskim Kamionku. W trzecim etapie, w budynku Kardan powstaną 132 mieszkania oraz 10 lokali użytkowych.

Autor: housemarket.pl 18 maja 2022 12:43

  • Yareal uruchamia sprzedaż trzeciego etapu inwestycji Soho by Yareal w Warszawie.
  • W budynku Kardan powstaną 132 mieszkania - od kompaktowych 25-metrowych aż po 125-metrowe penthouse’y - oraz 10 lokali użytkowych.
  • Na najwyższej kondygnacji znajdą się apartamenty z prowadzącymi na taras oknami, sięgającymi blisko 3 m wysokości.

Kardan to budynek w kształcie litery U, który powstanie w centralnej części wielofunkcyjnego kompleksu mieszkaniowo-usługowo-handlowego, wznoszonego przez Yareal na 5-hektarowym terenie pomiędzy ulicami Żupniczą i Mińską. Cały parter budynku zajmą tworzące wewnętrzny pasaż lokale usługowe, których okazałe witryny będą sięgały od poziomu chodnika aż do sufitu. Do pasażu, w centrum którego powstanie patio, będą prowadziły cztery ogólnodostępne wejścia rozchodzące się we wszystkie strony świata. Wszystkie mieszkania powyżej parteru zostaną wyposażone w okna typu portfenetr. Wjazd do podziemnego garażu budynku KARDAN powstanie od strony ul. Mińskiej. Ułatwi to m.in. wizyty w działającej w bezpośrednim sąsiedztwie Soho popularnej restauracji Warszawa Wschodnia, ponieważ część miejsc w garażu podziemnym będzie przeznaczona dla gości restauracji.

Lokalizację budynku w środkowej części kompleksu, zaraz przy parku linearnym, podkreślą charakterystyczne rozwiązania architektoniczne i funkcje budynku. Elegancka elewacja zostanie pokryta ceglanymi płytkami, nawiązującymi do postindustrialnej historii Soho, dzięki czemu Kardan wpisze się stylem w otoczenie nowej zabudowy mieszkaniowej i zrewitalizowanych, historycznych budynków pofabrycznych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Całość kompleksu została zaprojektowana zgodnie z ideą 15-minutowego miasta. Dzięki temu właściciele mieszkań i apartamentów oraz odwiedzający Soho by Yareal będą mogli zaspokoić na miejscu większość swoich potrzeb - od zamieszkania, poprzez zakupy i załatwienie bieżących spraw, aż po spotkania towarzyskie i wypoczynek w ogródkach restauracji lub kawiarni. Nie jest to zwykłe osiedle, lecz bardzo przemyślany i zróżnicowany kompleks budynków o dużej wartości miastotwórczej, w którym przenikają się atrakcyjne funkcje - mieszkania, apartamenty, zieleń parkowa z terenami rekreacyjnymi, a także niezwykła architektura i przydatne usługi - wyjaśnia wiceprezes Yareal, Jacek Zengteler.

CZYTAJ TEŻ: YAREAL POWIĘKSZA OFERTĘ MIESZKAŃ W RAMACH INWESTYCJI SOHO BY YAREAL

Po ukończeniu kompleks będzie pełnił rolę ogólnodostępnego, lokalnego centrum, łączącego funkcję mieszkaniową, z handlem i usługami, a także zielonymi terenami rekreacyjnymi. W efekcie powstanie tętniący wielkomiejskim życiem kwartał zabudowy, zapewniający Soho by Yareal charakter kompleksu mixed-use, pozwalającego wygodnie żyć i mieszkać. Budowa Kardana będzie oznaczać rozpoczęcie trzeciego etapu inwestycji.

To już szósty budynek wielorodzinny powstający w Soho by Yareal, w którym docelowo zamieszka około 900 rodzin. Duże zainteresowanie i wysoki wskaźnik sprzedaży świadczą o satysfakcji klientów, którzy cenią silne strony inwestycji Yareal. Nabywców znalazło już ponad 60 proc. mieszkań i apartamentów wprowadzonych do sprzedaży w realizowanym obecnie drugim etapie. Razem z nim już za niespełna dwa lata do użytku oddany zostanie również  park linearny, stanowiący ok. 300-metrową zieloną oś biegnącą przez środek osiedla. Powstaną w nim urządzone tereny rekreacyjne z niewielkimi wzniesieniami i naturalnymi placami zabaw, a roślinność będzie nawadniana deszczówką rozprowadzaną przez system retencji.

Zarówno w nowo powstałych jak i zrewitalizowanych budynkach historycznych na terenie Soho by Yareal będzie funkcjonowało kilkadziesiąt lokali usługowych oraz komercyjna, wielofunkcyjna hala od strony ul. Mińskiej. Cały kompleks obejmie w sumie kilkanaście budynków, wśród których znajdą się liczne skwery, niewielkie place i zakątki, tworzące charakterystyczny, praski klimat. Na terenie inwestycji prawie całkowicie zostanie wyeliminowany ruch samochodowy, preferowany będzie natomiast ruch pieszy i rowerowy, zorganizowany dzięki starannie zaplanowanej sieci chodników oraz ścieżek, zapewniających dostęp do każdej ze stref Soho by Yareal.

Kompleks na Kamionku to największy projekt mieszkaniowo-usługowy w historii dewelopera. Flagowa inwestycja Yareal powstaje na warszawskiej Pradze Południe, w pobliżu Parku Skaryszewskiego i Jeziora Kamionkowskiego. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej działającej w rejonie Kamionka zapewnia dogodny dojazd do odległego o 5 km śródmieścia stolicy. Mieszkańcy mają również do dyspozycji pociągi odjeżdżające z pobliskiego Dworca Warszawa Wschodnia, a w odległości kilkuminutowego spaceru została wyznaczona stacja trzeciej linii metra „Mińska”. Kilka dni temu władze Warszawy zapowiedziały, że już w przyszłym roku planują ogłoszenie przetargu na budowę pierwszego etapu nowej linii metra, przebiegającej właśnie przez Kamionek. Jej uruchomienie z pewnością zwiększy atrakcyjność i dostępność Soho by Yareal oraz przyczyni się do wzrostu wartości nieruchomości w tej części miasta.

Inwestycja powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, w oparciu o ścisłe wytyczne obowiązujące w systemie BREEAM. Soho by Yareal zdobyło pionierski na polskim rynku zielony certyfikat BREEAM Communities, potwierdzający najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego, który powstał m.in. w ramach konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków. Ukończenie inwestycji w docelowym kształcie zaplanowano za ok. 4-5 lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych