Solec Residence nabiera eleganckich kształtów

Stołeczny kompleks apartamentowy Solec Residence osiągnął fazę stanu surowego zamkniętego. Inwestycja jest gotowa w 80 proc., a jej elewacje - w 70 proc. Oznacza to, że całkowicie gotowe są elewacje na budynkach A i B, natomiast kończona jest elewacja od ul. Wioślarskiej na dominancie, czyli budynku C.

Autor: HouseMarket.pl 22 września 2016 09:32

Według podstawowego projektu w inwestycji tej miało być 113 apartamentów, będzie ich jednak 94.

- Jest to efekt naszego ciągłego wsłuchiwania się w potrzeby klientów, ale także współpracy z generalnym wykonawcą, gdyż od niego także zależy to, jak dalece można odejść od bazowego projektu konstruktorów budynku. Nieprzypadkowo Solec Residence ma konstrukcję słupowo-płytową, albowiem jest to najkorzystniejsze, najbardziej elastyczne rozwiązanie dla tych klientów, którzy pragnęli łączyć dwa lub trzy apartamenty zarówno w poziomie, jak i w pionie. Nowoczesny deweloper musi działać tak, aby jego klienci mogli być niejako współarchitektami miejsca swojego zamieszkania i my wyznajemy taką właśnie zasadę współpracy z klientami – komentuje kwestię zmniejszonej liczby apartamentów prezes Sawy Apartments Marian Okręglicki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Łączenie i dzielenie apartamentów

Przez pierwsze 1,5 roku budowy klienci mieli możliwość zlecenia łączenia lub dzielenia swoich apartamentów w celu stworzenia dużych lokali dwupoziomowych lub trzypoziomowych. Możliwość ta w naturalny sposób z przyczyn konstrukcyjnych wygasła po osiągnięciu stanu surowego otwartego. W Solcu Residence nadal trwają jednak dziesiątki zmian bazowego projektu architektonicznego. Wraz ze swoimi architektami wnętrz nadal decydują o tym nabywcy apartamentów.

- Solec Residence stanowi pierwszą trójkę najbardziej ekskluzywnych stołecznych apartamentowców. Gdzie, jak nie w nim realizować wszelkie najnowsze trendy designerskie? Nasi architekci rokrocznie obserwują je na najbardziej prestiżowej imprezie wystawienniczej w tym zakresie, jaką są mediolańskie targi Salone del Mobile Milano. Ściśle współpracujemy z Sawą Apartments, zatem nabywcy lokali w Solcu Residence mogą spodziewać się w przygotowanych przez nas projektach najlepszych trendów designerskich. Już we wstępnej fazie budowy tej inwestycji przygotowaliśmy wizualizacje trzech projektów mieszkań pokazowych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wpisują się one w ten model kreatywnej współpracy z klientem, który polega na odejściu od sztywnego trzymania się bazowego układu mieszkań. Wzbogacamy układy funkcjonalne apartamentów zmieniając wielkości pomieszczeń i rozmieszczenie instalacji - komentuje Jakub Bartos, dyrektor zarządzający pracowni architektury wnętrz Decoroom.

Zdaniem Agnieszki Zaranek, kierownik działu architektów firmy Decoroom, Sawa Apartments wykazuje się bardzo poszukiwanym na rynku podejściem do swojego klienta.

Niestandardowe elementy wykończenia

- Idealnie wpisuje się to również w nasz model współpracy z nabywcami apartamentów. W standardowych budynkach mieszkania w pionach są powtarzalne w ramach podstawowego projektu architektonicznego. My natomiast projektujemy tak, aby nabywca apartamentu dobrze się w nim czuł, żeby mieszkanie uwzględniało wszystkie jego wymagania i było unikatowe. Jeśli jest taka potrzeba robimy dla klienta mnóstwo niestandardowych elementów wykończenia, jak np. szklane ściany, antresole itp. Nie zamykamy się na żadne rozwiązania. Już w naszych projektach mieszkań pokazowych Solca Residence eksperymentowaliśmy z układem funkcjonalnym tak, aby klienci czerpali z naszych projektów inspiracje. Ponadto wnętrze mieszkania powinno nawiązywać do tego, co mamy na zewnątrz, a pamiętajmy że elewacja Solca Residence to elegancki i drogi kamień – tłumaczy Agnieszka Zaranek.

Pomimo setek zmian na korzyść klientów, jakie zaszły i zachodzą w Solcu Residence w stosunku do projektu bazowego, nie ulega zmianie termin oddania obiektu do użytku. Stanie się to w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych