Solen Kabaty. Skanska wybuduje mieszkania tuż obok Lasu Kabackiego

Solen Kabaty to prestiżowa inwestycja mieszkaniowa, którą Skanska wybuduje tuż obok Lasu Kabackiego, w południowej części Warszawy. Pod koniec marca deweloper rozpoczął kolejną fazę realizacji projektu - budowę apartamentowca, która zakończy się w I kwartale 2024 roku. Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Kulczyński Architekt.

Autor: housemarket.pl 07 kwietnia 2022 12:26

  • W ramach projektu, deweloper wybuduje 102 przestronne mieszkania o metrażach od 44 do 130 m kw., z balkonami lub z prywatnymi ogródkami.
  • Do niektórych lokali będzie przynależała również dodatkowa powierzchnia użytkowa na dachu (będą do niej prowadziły schody zewnętrzne).
  • Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM oraz odznaczeniem „Obiekt bez barier”, przyznawanym przez Fundację Integracja.

- Rozpoczęliśmy budowę inwestycji Solen Kabaty, która budzi duże zainteresowanie m.in. wśród miłośników życia na Ursynowie, ceniących sobie spokój, bliskie sąsiedztwo rezerwatu przyrody, dobre skomunikowanie dzielnicy z centrum miasta oraz rozwiniętą infrastrukturę publiczną – w tym przedszkola, szkoły, sklepy, placówki medyczne i wiele innych. Aktualnie jesteśmy na etapie prowadzenia prac ziemnych. Mimo obecnej sytuacji, projekt realizowany jest zgodnie z harmonogramem - mówi Marta Lewandowska, project manager inwestycji Solen Kabaty w spółce mieszkaniowej Skanska.

Za projekt Solen Kabaty odpowiada warszawska pracownia Kulczyński Architekt. Budynek będzie charakteryzował się dekoracyjną nadwieszoną częścią budynku - opartą na filarach. To rozwiązanie, które z jednej strony stanowi o architektonicznej unikalności projektu, a z drugiej – pozwoliło inwestorowi na spełnienie założeń planu zagospodarowania przestrzennego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do wykończenia budynku deweloper wykorzysta materiały najwyższej jakości – m.in. duże drewniane okna z dodatkowymi naświetlami, a w wybranych mieszkaniach – przeszklenia sięgające od podłogi aż po sufit; perforowaną blachę, a także drewnopodobne płyty w postaci wewnętrznych portali drzwiowych oraz przestrzennej ściany w lobby.

„Elastyczne” rozkłady mieszkań

Większość mieszkań w Solen Kabaty będzie lokalami o dużych metrażach – powyżej 100 mkw. Dzięki temu niestandardowemu rozwiązaniu projektowemu, właściciele bardzo łatwo będą mogli zmienić aranżację mieszkań i dopasować ich układy do swoich potrzeb. To wyjątkowe podejście do architektury, które sprawi, że Solen Kabaty będzie unikalnym budynkiem mieszkalnym na mapie Ursynowa.

Pierwszy raz w inwestycji Skanska – system smart home w wersji premium

Solen Kabaty to pierwsza inwestycja mieszkaniowa Skanska, w przypadku której deweloper zdecydował się na wprowadzenie do bazowego wyposażenia wszystkich lokali, systemu smart home w wersji premium. Dotychczas pojawiał się on w mieszkaniach Skanska jedynie w podstawowej odsłonie – z możliwością samodzielnego rozbudowania go o dodatkowe funkcje.

Appartme by Skanska w wersji premium pozwoli mieszkańcom sterować oświetleniem i zasilaniem elektrycznym oraz regulować ogrzewanie przy pomocy smartfonów. Aplikacja mobilna systemu będzie też zintegrowana z inną aplikacją, pozwalającą śledzić licznik zużycia wody oraz dane o emisji CO2.

Sąsiedzka integracja, czyli udogodnienia dla mieszkańców

Na terenie inwestycji powstanie prywatny ogród, w którym pojawią się rodzime gatunki roślin oraz budki dla ptaków i owadów. Przewidziano również dwie strefy rekreacyjne, połączone z terenowym placem zabaw – dla młodszych i dla starszych dzieci. Teren przeznaczony do zabawy będzie połączony z częścią piknikową oraz z siłownią.

W projekcie uwzględniono również udogodnienia dla cyklistów. W garażu podziemnym znajdą się wieszaki rowerowe, a na zewnątrz budynku – stojaki, które umożliwią mieszkańcom wygodne przechowywanie swoich jednośladów.

Panele fotowoltaiczne i zbiorniki retencyjne

Na dachu budynku zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, wytwarzające energię do zasilania części wspólnych w apartamentowca. Dzięki temu możliwe będzie zmniejszenie kosztów zużycia prądu, które będą ponosili wszyscy mieszkańcy inwestycji.

Deweloper zadbał również o racjonalne wykorzystanie wody deszczowej – będzie ona magazynowana w zbiornikach retencyjnych i wykorzystywana do podlewania zieleni.

Solen Kabaty z certyfikatem BREEAM

Budynek Skanska będzie posiadał odznaczenie BREEAM, stanowiące gwarancję ekologiczności apartamentowca oraz zrównoważonego podejścia dewelopera do całego procesu budowlanego. Certyfikat BREEAM jest też dla nabywców podstawą do starania się o tzw. Zieloną Hipotekę – czyli kredyt z najkorzystniejszymi na rynku warunkami i oprocentowaniem.

Inwestycja bez barier architektonicznych

Solen Kabaty to inwestycja, która powstaje przy ścisłej współpracy z Fundacją Integracja. Budynek będzie certyfikowany odznaczeniem “Obiekt bez barier”. Warto wspomnieć, że do tej pory uzyskało go jedynie kilka budynków mieszkalnych w Polsce, a większość z nich to właśnie inwestycje Skanska.

Certyfikat oznacza, że co najmniej 40 proc. mieszkań Solen Kabaty będzie miało możliwość przystosowania ich do potrzeb m.in. osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz rodziców z dziećmi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych