Strefa Progres: Wyburzyli magazyn, żeby budować nowe osiedle

Ruszyła budowa nowego osiedla mieszkaniowego Piotrkowska 217 w Łodzi. Prace rozpoczęły się od... wyburzeń.

Autor: Housemarket/łódź.pl 22 lutego 2022 11:50

Budowę poprzedziły wyburzenia, a rozebrany został m.in. charakterystyczny ceglany magazyn z wieżą, będący częścią kompleksu dawnej fabryki maszyn i odlewni żeliwa Józefa Johna (od strony al. Kościuszki 132), co wzbudziło niepokój miłośników zabytków.

– Niestety, tego budynku nie dało się zachować, choć mieliśmy pierwotnie takie plany. Był w katastrofalnym stanie technicznym, zwłaszcza jego drewniana konstrukcja, nienadająca się do uratowania – wyjaśnia Urszula Karczmarczyk, dyrektor marketingu OKAM Capital, dewelopera, który wzniesie Strefę Progress. – Wszystkie prace wyburzeniowe zostały uzgodnione z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Łodzi i otrzymaliśmy też stosowne zalecenia co do budynku, który zostanie wzniesiony w tym miejscu i będzie nawiązywał swą architekturą do tego wyburzonego. Mówimy tu o takich szczegółach jak np. wielkość cegieł, by maksymalnie upodobnić go do pierwowzoru.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cała Strefa Progress będzie zespołem czterech budynków mieszkalnych, w tym dwóch wieżowców o wysokości 11 i 13 kondygnacji, jakie uzupełnią pierzeję al. Kościuszki. Wyższy z nich „wchłonie” budynek rozebranego magazynu. 

Dwa kolejne domy staną w głębi działki rozciągającej się w kierunku ul. Piotrkowskiej, równolegle do istniejącego pasażu Strefy 217. Powstanie tam 276 mieszkań i 6 lokali usługowych oraz miejsca parkingowe dla aut lokatorów w podziemnym garażu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych