Studio Centrum. Małe mieszkanie, niemały zysk

W warszawskim projekcie Studio Centrum firmy Ochnik Development ponad 70 proc. mieszkań kupowanych jest w celach inwestycyjnych. Mniejsze mieszkania o metrażach od 14 mkw. znalazły już nabywców.

Autor: HouseMarket.pl 18 listopada 2016 14:16

W budynku powstającym przy ulicy Pawiej 51 na warszawskim Muranowie można jeszcze nabyć mikroapartamenty o powierzchni od 18 mkw. Na zakup nieruchomości trzeba mieć jedynie 180 tys. zł. Mniejsze mieszkania o metrażach od 14 mkw. znalazły już nabywców. Te inwestycję wybierają przede wszystkim osoby chcące posiadać własną, położoną w centrum Warszawy nieruchomość, która na siebie zapracuje i będzie przynosiła zysk.

Niski wkład, wyższa stopa

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niski wkład inwestycyjny pozwala w tym przypadku uzyskać wyższą stopę zwrotu, sięgającą 8-9 proc. w skali roku. Plusem są także niewysokie opłaty czynszowe i eksploatacyjne. Tomasz Sadłocha, członek zarządu Ochnik Development przyznaje, że mikroapartamenty w Studiu Centrum to typowy produkt inwestycyjny.

– Oferta jest skierowana szczególnie do osób prowadzących działalność gospodarczą z uwagi na korzyści podatkowe, w tym kwalifikację kosztów podatkowych przy wykończeniu lokalu. W budynku zaprojektowane zostały wyłącznie mikroapartamenty o powierzchni do 34 mkw. To wybór odpowiedni na start dla osób rozpoczynających swoją drogę zawodową, czy studentów wspieranych przez rodziców, ale przede wszystkim to propozycja skierowana do inwestorów, którzy chcą dobrze ulokować kapitał – podkreśla Tomasz Sadłocha.

Wyjaśnia, że mieszkania przy Pawiej 51 kupują przeważnie przedsiębiorcy i osoby posiadające zgromadzone środki własne, które chcą zyskownie ulokować kapitał. - Niektórzy klienci inwestują w więcej niż jedno mieszkanie. To zwykle osoby, które kupują lokale na firmę lub działalność gospodarczą, co umożliwia jednorazowy zwrot podatku VAT od dokonanej transakcji. Nabywcy, którzy potrzebują kredytu, by sfinansować transakcję zdarzają się bardzo rzadko - tłumaczy Tomasz Sadłocha.

Deweloperzy wypełniają niszę

Studio Centrum to jeden z typowych projektów dla osób planujących zakup nieruchomości przeznaczonych pod standardowy i krótkookresowy wynajem. Deweloperzy skutecznie wypełniają dziś te niszę rynkową, wprowadzając specjalną ofertę dla inwestorów i przyszłych rentierów. Pierwszy mikroapartamentowiec powstał kilka lat temu we Wrocławiu i okazał się sukcesem, za nim poszły inwestycje w Warszawie i Krakowie.

W przypadku nieruchomości przeznaczonych na wynajem najważniejsza jest lokalizacja. Śródmiejskie położenie i sąsiedztwo szybko rozwijającego się nowego, warszawskiego centrum biznesowego, zlokalizowanego w okolicy ronda Daszyńskiego daje projektowi Ochnik Development przewagę konkurencyjną.

Tuż przy inwestycji znajdują się główne arterie komunikacyjne miasta z licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi. Dosłownie 3-4 przystanki naziemną komunikacją łączą inwestycję z obiema liniami metra. Ze Studia Centrum w kilka minut można dojechać do Dworca Centralnego, a w kilkanaście do lotniska Chopina. To wymarzona lokalizacja dla biznesu i turystów, tj. głównych odbiorców wynajmu krótkoterminowego.

Zaznaczyć tu należy, że coraz więcej osób podróżuje do naszego kraju w celach biznesowych, wynajmując w hotelach prawie jedną trzecią pokoi. Systematycznie, z roku na rok rośnie również liczba cudzoziemców, dla których stolica Polski jest atrakcyjnym kierunkiem turystycznym.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych