Szeregówki na fali

Zabudowa szeregowa to rozwiązanie, które łączy w sobie atuty domu wolnostojącego i mieszkania, dlatego jest często wybieranym przez klientów rodzajem nieruchomości. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się inwestycje zlokalizowane w granicach dużych metropolii.

Autor: housemarket.pl 10 grudnia 2020 15:34

Zabudowa szeregowa daje większe poczucie prywatności niż mieszkanie w bloku. Do każdej posesji przynależy ogródek oraz co najmniej 1 miejsce postojowe. Dlatego ten typ nieruchomości jest bardzo popularny i często realizowany przez deweloperów. Na ogół jednak domy w zabudowie szeregowej powstają na obrzeżach miast.

Deweloper Sky Investments łamie schematy. Rodzinne Podolany, bo tak nazywa się inwestycja, realizowana jest na terenie Poznania przy ulicy Heleny Rzepeckiej. Niedawno ruszyła sprzedaż II etapu, w ramach którego powstają szeregi C i F. Na przyszłych lokatorów czekają mieszkania dwupoziomowe o powierzchni ok. 76 i 79 mkw z tarasami oraz domy z ogrodami o powierzchni ok. 99 mkw. Obie propozycje to wygodny układ pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Dodatkowo właściciele mieszkań będą mieć do dyspozycji poddasze nieużytkowe o powierzchni ok. 11 mkw i taras na dachu o powierzchni ok 18mkw. Natomiast dla właścicieli domów deweloper przewidział prywatne ogrody.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Lista wolnych lokali jest coraz krótsza. Rodzinne Podolany to już ponad 60 sprzedanych lub zarezerwowanych domów i mieszkań -  zaznacza Małgorzata Walczak-Łondka, manager rozwoju biznesu i sprzedaży Sky Investments.

Zakończenie II etapu (szeregi C i F) planowane jest na III kwartał 2021 roku.

Osiedle jest utrzymane w konwencji zamkniętej – przy każdym wjeździe powstanie szlaban. Deweloper zadba również o elementy małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie oraz zielony skwer, który może stać się miejscem sąsiedzkich spotkań. Po zakończonej realizacji inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia ulicy dojazdowej – Heleny Rzepeckiej.

- Wyremontowana droga przysłuży się nie tylko nowym lokatorom osiedla Rodzinne Podolany, ale również okolicznym mieszkańcom- dodaje Małgorzata Walczak-Łondka.

Lokalizacja osiedla to jego niepodważalny atut. Centrum Poznania jest oddalone niecałe 10 minut jazdy samochodem. Niedaleko osiedla znajduje się także przystanek autobusowy i stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Ponadto, w okolicy znajdują się jeziora Strzeszyńskie i Rusałka,

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych