Tétris kontynuuje pracę w Młynie Maria

Młyn Maria we Wrocławiu to kolejny projekt, którego odrestaurowaniem zajęła się firma deweloperska RealCo Property Investment and Development. Firma Tétris odpowiadała za prace wykończeniowe w tej inwestycji.

Autor: housemarket.pl 03 sierpnia 2021 15:14

Inwestycja obejmowała rewitalizację dwóch niedziałających już młynów - Maria i Feniks. Głównym założeniem było przywrócenie do życia od lat niszczejącego zabytku i dostosowanie obiektu do nowej, mieszkaniowej funkcji. Inwestor zajął się też zagospodarowaniem przestrzeni przyległej i w ramach działań zrealizował ogólnodostępny teren o kaskadowym układzie, pod którym wybudował garaż ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.
Oryginalne położenie na dwóch odrzańskich wyspach: Młyńskiej i Piasek oraz barwna, wielowiekowa historia sprawiają, że odrestaurowany Młyn Maria pretenduje do miana jednej z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Polsce.

- Lokalizacja bezpośrednio nad Odrą, w historycznej przestrzeni Wrocławia wolnej od reklam, objętej uchwałą Wrocławski Park Kulturowy "Stare Miasto", to dodatkowy atut obiektu - mówi Monika Szostek, Marketing Manager, RealCo.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wyróżnikiem wrocławskiej inwestycji jest standard „do zamieszkania” wypracowany wspólnie przez RealCo, architektów i projektantów wnętrz. Klient otrzymuje gotowy do wprowadzenia się lokal, kompleksowo wykończony. Standard do zamieszkania obejmuje: w pełni wykończoną łazienkę, kuchnię w zabudowie meblowej wraz ze sprzętem AGD, podłogi drewniane, zabudowę szaf i drzwi wewnętrzne.

- Koncepcja sprzedaży apartamentów już wykończonych jest odpowiedzią na potrzeby osób ceniących swój czas i wygodę. Taka oferta jest charakterystyczna dla nieruchomości z segmentu premium. Estetyka oraz dopracowane detale, nawiązujące do historii tego miejsca, dodatkowo podkreślą walory całej inwestycji. Natomiast w duchu nowoczesności wdrożyliśmy najnowsze rozwiązania techniczne, jak system inteligentnego zarządzania domem – Fibaro - mówi Monika Szostek.

Za prace wykończeniowe we wnętrzach Młyna Maria odpowiadał zespół ekspertów od fit-outu Tétris. Łącznie przygotował 119 lokali mieszkalnych o powierzchni od 25 do 130 mkw. oraz hole wejściowe do 4 klatek inwestycji. To kolejna udana współpraca obu firm. Wcześniej Tétris dla RealCo zrealizował prace w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Wilczej w Warszawie.

- Piękna lokalizacja inwestycji była jednocześnie dla nas największym wyzwaniem. Nie o każdej porze mogliśmy wjechać do centrum miasta z dużym transportem, dodatkowo musieliśmy zmierzyć się z ograniczeniami tonażowymi i gabarytowymi. Organizowaliśmy transport materiałów tak, by nie blokować przejazdu na drogach i nie utrudniać życia mieszkańcom okolicznych budynków. Nasz zespół poradził sobie z tym zadaniem bez problemu. Realizujemy wiele projektów, w których logistyka i sprawne zarządzanie są niezwykle istotnym elementem - mówi Bartłomiej Wasik, Senior Project Manager, Tétris

Zakres prac obejmował wykonanie zabudowy gipsowo-kartonowej (sufity, przedścianki), układanie płytek i deski podłogowej, montaż cokołów, biały montaż, malowanie, szpachlowanie i koordynację firm podwykonawczych zajmujących się m.in. montażem zabudów kuchennych, szaf i drzwi.
Realizacja powierzonych zadań zajęła firmie Tétris 7 miesięcy, a w kulminacyjnym momencie zespół osób zaangażowanych w projekt liczył niemal 130 pracowników. Prace przypadły na czas obostrzeń związanych z pandemią i wymagały zastosowania szczególnej ostrożności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych