Tarasy Bałtyku czekają na mieszkańców

Zakończyła się budowa jednego z wyższych gdańskich budynków mieszkalnych w pierwszej linii zabudowy od morza. Apartamentowiec Tarasy Bałtyku – jest już gotowy.

Autor: housemarket.pl 11 czerwca 2021 13:20

Statek na Przymorzu

Budowa inwestycji rozpoczęła się 3 lata temu w gdańskiej dzielnicy Przymorze, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Reagana, 10 minut spacerem od plaży, 12 minut samochodem od centrum Sopotu. Bliskość morza zainspirowała twórców z BJK Architekci do zaprojektowania inwestycji przypominającej ekskluzywny statek pasażerski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Ze względu na ekspozycję na park i morze od strony wschodniej, w budynku zaprojektowano dużą ilość przeszkleń na pełną wysokość pomieszczeń – mówi architekt Tomasz Janiszewski - Wyzwanie stanowiła elewacja północna, gdzie mamy mniejszą ilość okien przy zwartej bryle od strony skrzyżowania ulic. Zaprojektowano tam okładziny szklane w pasach okien, w celu uzyskania wrażenia większej lekkości - dodaje.

Charakterystyczna, jasna bryła w umiejętny sposób wpisuje się w otoczenie, doskonale wykorzystując jego potencjał i nasłonecznienie. 13-kondygnacyjny budynek z wyróżniającymi go uskokami od strony południowej pozwolił w pełni udostępnić walory widokowe tej części Gdańska. Oryginalna koncepcja architektów zagwarantowała dodatkową przestrzeń wypoczynkową w postaci tarasów do 76 mkw.

One milion dolar view

Unikatowy kształt bryły Tarasów Bałtyku przypominający literę „L”, otworzył inwestycję na nadmorski park i morze, dzięki czemu twórcom udało się osiągnąć niepowtarzalne widoki praktycznie z każdej kondygnacji budynku. Dużą rolę w tym zakresie odegrały też panoramiczne przeszklenia, które zostały wkomponowane w przełamaną bryłę.

- Od początku zależało nam na tym, aby każdy mieszkaniec tej inwestycji mógł codziennie cieszyć się niepowtarzalnym widokiem z okna, np. na morze, park, morenowe wzgórza, panoramę miasta czy prywatne patio wypełnione zielenią. - mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon - To właśnie tzw. one milion dolar view buduje standard premium, zwiększa komfort życia i czyni inwestycję wyjątkową - dodaje.

CZYTAJ TEŻ: TARASY BALTYKU NA OSTATNIEJ PROSTEJ

Standard premium

Na komfort życia wpłyną też dostępne w inwestycji udogodnienia. Wśród nich wymienić można m.in. strefę fitness z saunami i salą klubową oraz wewnętrzne patio ze starannie zaprojektowaną zielenią i oświetleniem. Kolejne atuty to podświetlane, przeszklone i panoramiczne windy z widokiem na morze i morenowa wzgórza, a także całodobowa ochrona i nowoczesny system monitoringu obiektu. Deweloper dużo uwagi poświęcił także wykończeniu części wspólnych. Charakter apartamentowca definiuje już strefa wejścia. Uwagę zwraca też wysmakowana aranżacja dwukondygnacyjnego lobby o wysokości ponad 6,5 m z miejscem spotkań na antresoli, na którą prowadzą okazałe, spiralne schody ze starannie dobranymi detalami. Wnętrze wykończone zostanie drewnem, kamieniem oraz lustrami, odbijającymi naturalne światło. Nie brakuje też elementów artystycznego wzornictwa, np. zawieszanych siedzisk w formie obręczy.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych