Tarasy Bałtyku od ALLCON z tytułem Budowa Roku

Poznaliśmy wyniki konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Podczas wtorkowej gali Budowa Roku przyznał tytuł inwestycji Tarasy Bałtyku w Gdańsku. Nadmorski apartamentowiec został zrealizowany przez trójmiejskiego dewelopera ALLCON.

Autor: housemarket.pl 29 września 2021 13:36

  • Tarasy Bałtyku otrzymały tytuł Budowy Roku w kategorii obiektów mieszkaniowych powyżej 35 mln zł.
  • Projekt przygotowali architekci ze studia BJK Architekci.
  • Apartamentowiec posiada szereg rozwiązań ekologicznych, m.in.: zielony dach, panele fotowoltaiczne oraz ładowarki do aut elektrycznych.

Konkurs Budowa Roku jest organizowany już od 31 lat. Co roku, z kilkuset projektów nadesłanych z całego kraju, jury wyłania najlepsze, wyróżniające się na rynku realizacje. Nieruchomości są oceniane pod kątem kryteriów takich jak: jakość wykonawstwa, wykorzystanie potencjału lokalizacji czy użycie ekologicznych rozwiązań.

Podczas uroczystej gali w Warszawskim Domu Technika NOT laureatów nagrodzili m.in. minister Piotr Uściński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odpowiedzialny za budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, a także minister Dorota Cabańska pełniąca obowiązki Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tegoroczny tytuł Budowy Roku w kategorii obiektów mieszkaniowych powyżej 35 mln zł. otrzymały Tarasy Bałtyku. Nowoczesny apartamentowiec zbudowany w pierwszej linii zabudowy od morza, w sąsiedztwie największego w Trójmieście parku i plaży. Bliskość Bałtyku zainspirowała projektantów z BJK Architekci do zaproponowania bryły przypominającej ekskluzywny statek pasażerski.

CZYTAJ TEŻ: TARASY BAŁTYKU CZEKAJĄ NA MIESZKAŃCÓW 

Jury konkursu doceniło odważny projekt, który umiejętnie wpisuje 13-kondygnacyjny budynek w otoczenie, maksymalnie wykorzystując przy tym potencjał widokowy lokalizacji. Oryginalna koncepcja, polegająca na wprowadzeniu uskoków od południowej strony bryły, pozwoliła zagwarantować dodatkową przestrzeń wypoczynkową w postaci tarasów aż do 76 mkw. Dzięki temu udało się osiągnąć efekt zachwycających i niepowtarzalnych widoków z praktycznie każdej kondygnacji budynku. Dużą rolę w tym zakresie odegrały też panoramiczne przeszklenia, idealnie wkomponowane w przełamaną bryłę.

- Od początku zależało nam na tym, aby każdy mieszkaniec tej inwestycji mógł codziennie cieszyć się niepowtarzalnym widokiem z okna, np. na morze, park, morenowe wzgórza, panoramę miasta czy prywatne patio wypełnione zielenią. - mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon.

Standard inwestycji uzupełnia długa lista udogodnień. Wśród nich wymienić można m.in. strefę fitness z saunami i salą klubową, wewnętrzne patio ze starannie zaprojektowaną zielenią oraz klimatycznym oświetleniem. Kolejne atuty to panoramiczne windy z widokiem na morze i morenowa wzgórza oraz reprezentacyjne lobby z wyodrębnioną recepcją i miejscem spotkań na antresoli. Bezpieczeństwo zapewni całodobowa ochrona i nowoczesny system monitoringu obiektu, z którym można łączyć się z każdego punktu na świecie.

Tarasy Bałtyku wyróżniają się także aranżacją wnętrz. Charakter apartamentowca definiuje już strefa wejścia. Dwukondygnacyjne lobby o wysokości ponad 6,5 m posiada miejsce spotkań na antresoli, na którą prowadzą okazałe, spiralne schody ze starannie dobranymi detalami. Wnętrza wykończono drewnem, kamieniem oraz lustrami, wprowadzającymi naturalne światło.

Nowoczesny apartamentowiec ALLCON posiada też szereg rozwiązań ekologicznych, m.in.: zielony dach, panele fotowoltaiczne oraz ładowarki do aut elektrycznych.

To nie pierwsza nagroda dla gdańskiej inwestycji. Realizację trójmiejskiego dewelopera doceniono również za granicą. W zeszłym roku Tarasy Bałtyku zdobyły nagrodę Best Residential High-Rise Development Poland oraz dodatkowe wyróżnienie FIVE STAR. Tym samym znalazły się wśród najlepszych inwestycji w Europie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych