TBS Dombud wybuduje 165 mieszkań czynszowych w Rudzie Śląskiej

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Dombud zbuduje 165 niedrogich mieszkań czynszowych w Rudzie Śląskiej. Inwestycja będzie realizowana ze wsparciem BGK.

Autor: HouseMarket.pl 09 marca 2017 10:18

Inwestycja otrzymała wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego w postaci 22,2 mln zł preferencyjnego kredytu w ramach rządowego programu społecznego budownictwa czynszowego (SBC).

Przy ul. Kędzierzyńskiej i Czempiela w Rudzie Śląskiej powstaje 165 mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach. Częściowe finansowanie inwestycji zapewnia państwowy bank rozwoju - Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu społecznego budownictwa czynszowego. W kosztach budowy partycypuje także Gmina Ruda Śląska. Mieszkania będą zlokalizowane w dwóch budynkach. Powierzchnia lokali mieszkalnych wyniesie od 46 do 73 m2, a najemcami 100 mieszkań będą rodziny z dziećmi. Inwestycja ruszyła w marcu 2016 r., a jej planowane zakończenie przewidziane jest na sierpień 2017 r.

- Mieszkania będą oddane w standardzie pod klucz, co gwarantuje możliwość szybkiego zasiedlenia zaraz po odbiorze. 99 lokali trafi do mieszkańców wskazanych przez gminę, a pozostali najemcy będą mogli zawrzeć umowę z TBS-em o partycypację w wysokości 25% wartości mieszkania. Czynsze nie przekroczą 5% wartości odtworzeniowej ogłoszonej przez Wojewodę, dzisiaj jest to 14,66 zł/m2 – powiedział Andrzej Nowiński, prezes Zarządu TBS Dombud.

Łączny koszt inwestycji TBS Dombud to ponad 35 mln zł, z czego 22,2 mln zł to preferencyjne kredyty udzielone przez BGK na okres 30 lat. - Bank Gospodarstwa Krajowego od lat wspiera rozwój mieszkalnictwa dla osób o umiarkowanych dochodach. Współpraca z TBS Dombud rozpoczęła się w 2003 r. Dotychczas udzieliliśmy spółce 10 kredytów na łączną kwotę 89,8 mln zł, współfinansując budowę 1020 mieszkań – powiedział Dariusz Stachera, dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego BGK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych