TBS Prawobrzeże planuje remonty kamienic

Termomodernizacje i remonty elewacji 12 kamienic w śródmieściu Szczecina - to palny Towarzystwa Budownictwa Społecznego Prawobrzeże.

Autor: HouseMarket.pl 08 czerwca 2017 16:48

Obecnie spółka przygotowuje dokumentację techniczną i prowadzi procedury przetargowe, które wyłonią wykonawców remontów. Pierwsze prace powinny rozpocząć się w najbliższych tygodniach.

Jak informuje urząd miasta Szczecina, najwcześniej ruszy modernizacja i remont elewacji w oficynach kamienic położonych przy ul. Więckowskiego 3 i 6. Obecnie TBS Prawobrzeże prowadzi procedury przetargowe, które wyłonią wykonawców remontów. Do końca roku planowane jest również wykonanie ociepleń, remontów elewacji i wymiany źródeł ciepła w swoich budynkach, zlokalizowanych w kamienicy przy ul. Oficerskiej 15 i oficynach budynków przy ul. Jagiellońskiej 9 oraz Rayskiego 28.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ocieplenie i nowe elewacje zostaną zrealizowane także w budynkach wspólnot mieszkaniowych, którymi administruje TBS Prawobrzeże. W ciągu najbliższych miesięcy realizacje prac zaplanowano w kamienicach zlokalizowanych przy ul. Monte Cassino 4 oraz oficynach budynków przy ul. Jagiellońskiej 7 i 8.

Wszystkie powyższe inwestycje TBS Prawobrzeże realizuje w ramach programu Kawka. Ich koszt wynosi 5,1 mln zł. Prace wykonywane w ramach programu są dofinansowywane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w wysokości 2,3 mln zł. Program polega na zmianie ogrzewania węglowego na ciepło systemowe dostarczane przez Szczecińską Energetykę Cieplną. Zakłada on likwidację pieców i kotłowni opalanych węglem na rzecz podłączenia budynków do ekologicznej sieci ciepłowniczej.

Oprócz tego TBS Prawobrzeże przygotowuje się do renowacji i modernizacji pięciu kamienic położonych przy ul. Obrońców Stalingradu 20 i 21, Bogusława X 47, Bogusława X 49 i Bogusława X 52. W ramach prac spółka planuje wykonać remonty i modernizację mieszkań i lokali usługowych. Mieszkania będą przeznaczone na sprzedaż, a lokale zostaną wynajęte. Łączny koszt wszystkich inwestycji szacowany jest na około 20 mln zł. Ich realizacja planowana jest do końca 2019 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych