TDJ Estate: Przyszłość pod znakiem wielkich projektów

2017 rok w firmie TDJ Estate będzie czasem realizacji wielkich projektów. Prestiżowe osiedle w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury i dalsze prace na budowie .KTW to tylko część planów śląskiego dewelopera.

Autor: HouseMarket.pl 19 stycznia 2017 09:00

Firma nie narzeka na miniony rok. - 2016 upłynął pod znakiem bardzo dobrej koniunktury na rynku. Obserwowaliśmy dużą aktywność strony popytowej. Mieszkania oferowane na rynku pierwotnym cieszyły się dużym zainteresowaniem nabywców, a inwestorzy osiągnęli satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe. Klienci chętnie kupowali lokale z myślą o inwestycji kapitału, ponieważ wciąż jest to bardziej opłacalna forma wydatkowania środków finansowych niż np. oszczędzanie na lokacie w banku - mówi Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate.

Jednocześnie, zdaniem prezesa, pojawiło się kilka nowych okoliczności, które potencjalnie mogły zdestabilizować tę korzystną z perspektywy deweloperów komercyjnych sytuację.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Mam tu na myśli, m.in. wprowadzenie podatku bankowego, a także podwyższenie poziomu wkładu własnego do 15 proc. Istniała możliwość, że oba te czynniki – w sposób pośredni lub bezpośredni – będą oddziaływać na dynamikę decyzji zakupowych klientów. Nieobojętna pozostała przy tym kwestia szybkiego wyczerpywania się środków z programu „Mieszkanie dla Młodych”, której towarzyszyła niepewność co do jego przyszłości - mówi Maciej Wójcik. - Ponadto w ostatnich miesiącach ubiegłego roku rząd zapowiedział budowę tanich mieszkań na wynajem w ramach programu „Mieszkanie Plus”. W tym przypadku nie przewidywaliśmy jednak istotnego zagrożenia, przede wszystkim z uwagi na mało atrakcyjną lokalizację potencjalnych inwestycji oraz niższy standard lokali, w porównaniu do tych oferowanych przez deweloperów.

Od mieszkań do land developingu

W 2016 r. spółka TDJ Estate kontynuowała inwestycje rozpoczęte w latach ubiegłych: Osiedla Franciszkańskiego oraz projektów bazujących na land developingu w Zabrzu-Mikulczycach oraz Wieszowie.

- Na przełomie III i IV kwartału 2016 r. zakończyliśmy budowę II etapu Osiedla Franciszkańskiego w katowickiej Ligocie. Sukces sprzedażowy pierwszej i drugiej fazy projektu spowodował szybkie uruchomienie kolejnego etapu, którego realizacja ruszyła w kwietniu 2016 r. z chwilą oddania nowych budynków do użytku aż 90 proc. mieszkań II etapu miało już właścicieli. Łącznie w 2016 r. sprzedaliśmy 146 mieszkań, w tym 15 proc. z oferty udostępnionej w ramach III etapu - w okresie będącym początkową fazą budowy - mówi Maciej Wójcik.

W Wieszowie, zlokalizowanej jedynie 25 min jazdy samochodem od Katowic, deweloper rozpoczął projekt bazujący na land developingu. Prace przygotowawcze trwały kilka lat. W tym czasie ukończono budowę dróg wewnętrznych osiedla i podjęto prace związane z przygotowaniem infrastruktury technicznej.

- Dodatkowo zadbaliśmy o liczne nasadzenia, które tworzą korytarze zieleni, łączące przyszłe tereny budowlane z kompleksem leśnym. Wydzieliliśmy 57 działek budowlanych, które w I kwartale 2017 r. zostaną w pełni uzbrojone. Nabywcom oferujemy gotowe budynki, zlokalizowane na działkach o powierzchni ok. 10 arów. Potencjalni inwestorzy mogą zakupić w pełni uzbrojone działki, na których samodzielnie zrealizują wymarzone domy - mówi szef TDJ Estate. - Podobny projekt prowadziliśmy w Zabrzu-Mikulczycach. W ostatnich 3 latach na obszarze 12 ha wydzieliliśmy i uzbroiliśmy ok. 150 działek, które już znalazły właścicieli.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych