TDJ Estate rusza z II etapem inwestycji Franciszkańskie Południe w Katowicach

153 mieszkania i 14 lokali usługowych – TDJ Estate przystępuje do realizacji II etapu osiedla Franciszkańskie Południe w katowickiej Ligocie. Wzorem I fazy inwestycję będzie wyróżniać kaskadowa zabudowa, szereg udogodnień oraz zielone zagospodarowanie terenu.

Autor: Housemarket.pl 25 listopada 2021 11:30

  • Budowa i sprzedaż mieszkań w inwestycji Franciszkańskie Południe już się rozpoczęły.
  • Finał prac planowany jest na lipiec 2023 roku.

Franciszkańskie Południe powstaje w rejonie ulic Książęcej i Kijowskiej, na działkach sąsiadujących bezpośrednio z kompleksem klasztornym oo. Franciszkanów w Panewnikach. II etap inwestycji obejmuje jeden budynek składający się z pięciu segmentów. Zaprojektowano w nich łącznie 153 mieszkania o zróżnicowanych metrażach: od kawalerek (25,31 mkw.), przez mieszkania 2-,3-,4-pokojowe (od 37,28 do 107,5 mkw.), aż po 5-pokojowy apartament (126,56 mkw.). Do każdego lokum przynależy balkon lub taras.

Udogodnienia dla mieszkańców

W budynku uwzględniono przestrzenie na rowerownie, wózkownie oraz komórki lokatorskie. W hali garażowej znajdą się miejsca parkingowe – część z nich z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Podobnie jak w I etapie inwestycji nie zabraknie również systemu Pakomatic do wyłącznej dyspozycji mieszkańców osiedla. Z myślą o zwolennikach jazdy na jednośladach, deweloper zadba też o stojaki rowerowe oraz stację naprawy rowerów w garażu podziemnym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na parterze przewidziano strefę handlowo-usługową – przemyślana komercjalizacja 14 lokali ma spełnić najważniejsze potrzeby mieszkańców. Zgodnie z planami inwestora pojawią się tu m.in. Klub Mieszkańca oraz szereg drobnych usług, które uzupełnią ofertę Osiedla Franciszkańskiego.

– Rozbudowana infrastruktura usługowa, zarówno na samym osiedlu, jak i wokół niego, sprawi, że mieszkańcy Franciszkańskiego Południa będą mieć w zasięgu ręki wszystko to, czego potrzebują – mówi Agnieszka Krajcarz-Urbańska, manager ds. sprzedaży w TDJ Estate. – Jednocześnie zamieszkają w jednej z najbardziej zielonych dzielnic Katowic. Wiemy, jak istotna jest możliwość wypoczywania wśród natury, dlatego zadbaliśmy, by na terenie inwestycji stworzyć przyjazne warunki do relaksu. Powstanie tu strefa chillout z bogatą roślinnością, ławkami, leżakami i ogrodem sensorycznym. Wierzymy, że przestrzeń ta stanie się centrum integracji i zawiązywania więzi sąsiedzkich. Zadbamy też o bezpośrednie przejście z osiedla do Kalwarii Panewnickiej, która stanowi niezwykle urokliwe miejsce wyciszenia i kontemplacji – dodaje Agnieszka Krajcarz-Urbańska.

Mieszkania w wysokim standardzie

Wyróżnikiem projektu jest kaskadowy układ, który nie tylko tworzy atrakcyjny efekt wizualny, ale przede wszystkim służy komfortowi mieszkańców. Dzięki przesunięciom zwróconym na południe powstały przestronne tarasy, z których rozpościera się widok na zieloną Kalwarię Panewnicką. W połączeniu z dużymi przeszkleniami, taka architektura gwarantuje również wysoki poziom nasłoneczniania mieszkań. Elewację budynku tworzy tynk strukturalny oraz spieki kwarcowe, które odpowiadają za nowoczesny design.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych