TDJ planuje osiedle w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury

Prestiżowe sąsiedztwo, doskonała lokalizacja w niezabudowanej dotychczas części centrum miasta oraz duże zróżnicowanie oferowanych lokali: od kawalerek po ekskluzywne apartamenty i penthouse'y – TDJ Estate planuje inwestycję mieszkaniową przy ul. Góreckiego w Katowicach.

Autor: HouseMarket.pl 12 stycznia 2017 09:00

28 grudnia 2016 r. Urząd Miasta wydał decyzję o warunkach zabudowy dla pierwszego etapu osiedla. Decyzja dotyczy warunków zagospodarowania oraz zabudowy działki o powierzchni 1,2 ha, dla dwóch budynków wielorodzinnych wraz z garażem podziemnym, które mają powstać przy ul. Góreckiego. Jeden z nich ma mieć sześć kondygnacji, natomiast drugi – osiem. W obu obiektach znajdzie się łącznie ok. 100 mieszkań. W ramach inwestycji przewidywana jest także realizacja infrastruktury technicznej i drogowej, w tym zjazdu z drogi publicznej. Inwestor zadba również o atrakcyjne zagospodarowanie terenu wokół budynków.

– Planowana przez nas inwestycja w sąsiedztwie Strefy Kultury obejmie kilka etapów. Rozpoczynamy od budowy dwóch budynków, których realizacja ruszy prawdopodobnie w drugiej połowie 2017 r. Od wielu miesięcy prowadzimy intensywne prace nad przygotowaniem koncepcji urbanistycznej oraz projektu architektonicznego osiedla. Po ich zakończeniu zaprezentujemy finalny plan zabudowy, uwzględniający świetną lokalizację nieruchomości i jej powiązania funkcjonalne z otoczeniem – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. – Wierzymy, że będzie to jedna z najciekawszych propozycji mieszkaniowych w regionie – dodaje.

By poznać różne propozycje i wizje dotyczące wyglądu, charakteru i układu urbanistycznego osiedla mieszkaniowego w centrum miasta, TDJ Estate zorganizowało konkurs architektoniczny. Udział w nim wzięli przedstawiciele kilkunastu pracowni, głównie ze Śląska i z Krakowa, w tym m.in. Czora&Czora, Biuro Projektowe Małeccy, Architekci MR, Medusa Group i pracownia Wojciecha Wojciechowskiego. Konkurs nie został jednak rozstrzygnięty. Trzy podmioty zaproszono do dalszych rozmów, by wspólnie z inwestorem pracowały nad ostatecznym kształtem inwestycji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Świadomość prestiżu tej lokalizacji idzie w parze z koniecznością potraktowania projektu w sposób indywidualny oraz twórczy. Nasza wizja osiedla w rejonie ul. Góreckiego zakłada przede wszystkim otwartość i dobre wpisanie się w otoczenie poprzez m.in. dostosowanie koncepcji zagospodarowania terenu do powstałego w ostatnich latach sąsiedztwa, szanując zarazem dotychczasową urbanistykę. Jednocześnie zależy nam na wprowadzeniu nowych, ciekawych form architektonicznych, które podkreślą renomę tego miejsca, przyciągając także zainteresowanie nabywców. Uważamy, że Katowice jako miasto o dużym potencjale gospodarczym, nowoczesne i dynamicznie rozwijające się, potrzebuje inwestycji mieszkaniowych, które będą odpowiadały na wysokie oczekiwania i potrzeby obecnych i przyszłych mieszkańców. Liczymy, że nasz projekt je spełni – dodaje Maciej Wójcik.

Mimo iż finalny kształt zabudowy osiedla jest w trakcie powstawania, inwestor już zapewnia o dużej różnorodności planowanych mieszkań.

– Nie chcemy tworzyć zamkniętego miasteczka, enklawy, lecz zaprojektować miejsce, które będzie dostępne i przyjazne dla ludzi o zróżnicowanych potrzebach. Zamierzamy oferować mieszkania urozmaicone pod względem układów funkcjonalnych, metraży i dodatkowych udogodnień. Wśród nich znajdą się ekskluzywne penthouse’y, przestronne apartamenty, lokale dwu- i jednopoziomowe, kilkupokojowe mieszkania kompaktowe i kawalerki. Niektóre z nich będą posiadały tarasy, w innych pojawią się komfortowe oranżerie lub loggie. Chcemy wysłać w ten sposób sygnał dla osób, które marzą o mieszkaniu w centrum – ludzi młodych, rodzin, singli czy klientów inwestycyjnych – że każdy z nich może znaleźć tutaj przestrzeń odpowiednią dla siebie – podsumowuje Maciej Wójcik.

Pięciohektarową nieruchomość zlokalizowaną w centrum Katowic, w rejonie ulic Nadgórników i Góreckiego, spółka TDJ Estate nabyła w drodze licytacji komorniczej, we wrześniu 2015 r. Wcześniejszym właścicielem ziemi była firma Eurostar Real Estate. Zgodnie z zapisami prawa miejscowego, kosztujący ponad 20 mln zł teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową.

Projektowana inwestycja znacząco wzmacnia pozycję rynkową dewelopera, który już teraz posiada w swoim portfolio m.in. kompleks biurowo-usługowy .KTW, Osiedle Franciszkańskie w katowickiej Ligocie, jak również prowadzi inwestycje bazujące na land developingu w Wieszowej oraz Zabrzu-Mikulczycach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych