TDJ rozdaje klucze na Osiedlu Franciszkańskim

Drugi budynek na Osiedlu Franciszkańskim jest już gotowy. Spośród 96 dostępnych w nim lokali, 95 zostało sprzedanych, a jeden zarezerwowany. Trwa wydawanie kluczy do nowych mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 07 września 2016 00:00

W tym samym czasie, generalny wykonawca kończy prace przy trzecim budynku, którego finał przewiduje na ostatni kwartał 2016 r.

 Budowa drugiego etapu inwestycji TDJ Estate w katowickiej Ligocie rozpoczęła się w lipcu 2015 r. W ramach tej fazy projektu powstały dwa nowe budynki. Pierwszy z nich uzyskał 18 sierpnia br. pozwolenie na użytkowanie, natomiast w drugim trwają wewnętrzne prace wykończeniowe. W obu budynkach znajdują się łącznie 192 mieszkania. Ponad 90 proc. z nich zostało już sprzedanych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Właściciele mieszkań usytuowanych w drugim budynku rozpoczęli już odbiór kluczy. W najbliższych tygodniach można spodziewać się prac wykończeniowych oraz pierwszych przeprowadzek. Wszystkie klucze powinny zostać wydane do końca października.

– W czerwcu ubiegłego roku powitaliśmy na Osiedlu Franciszkańskim pierwszych mieszkańców. Dziś cieszymy się równie bardzo, mogąc wręczyć klucze kolejnym osobom, które postanowiły znaleźć w Ligocie swoje wymarzone „M”. Wierzymy, że chętnie włączą się one w poczet małej społeczności naszego osiedla, a dzielnica szybko stanie się ich nowym domem – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Zaplanowano sześć nowych budynków

Korzystna sytuacja rynkowa oraz utrzymujące się na wysokim poziomie zainteresowanie nabywców, skłoniły inwestora do realizacji trzeciego etapu projektu, w którym zaplanowano sześć nowych budynków. Każdy będzie składał się z siedmiu kondygnacji, w tym jednej przeznaczonej na garaż podziemny.

Do wyboru są kawalerki, lokale od dwupokojowych do czteropokojowych. Część z nich posiada przestronne tarasy lub funkcjonalne balkony, a do tych na parterze przynależą indywidualne ogródki. Sprzedaż mieszkań tej fazy ruszyła w połowie kwietnia.

Budowę trzech spośród sześciu nowych budynków już rozpoczęto. Od końca maja przygotowywana jest nowa infrastruktura: powstają sieci wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. W budynkach trwają zaawansowane prace żelbetowe – powstają fundamenty, ściany garaży i stropy.

Pracom budowlanym towarzyszą roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynków. Sukcesywnie powiększana jest ogólnodostępna, bezpłatna strefa parkingowa. Od kilku tygodni powstaje także plac zabaw. Najmłodsi mieszkańcy będą mogli z niego korzystać od połowy września.

– Od początku staramy się słuchać naszych mieszkańców i reagować na zgłaszane przez nich pomysły i prośby. Wielu rodziców z niecierpliwością czekało na plac zabaw, na którym dzieci będą mogły miło spędzać czas z nowymi sąsiadami. Wkrótce to życzenie zostanie spełnione. Liczymy, że udogodnienie w postaci placu zabaw stanie się kolejnym atutem naszej inwestycji, zwłaszcza dla rodzin planujących zakup nowego mieszkania – dodaje Maciej Wójcik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych