Te mieszkania na wynajem są przyjazne zwierzętom

Prywatni właściciele mieszkań na wynajem wciąż niechętnie patrzą na lokatorów ze zwierzętami. Zdecydowanie inne podejście reprezentują firmy specjalizujące się w instytucjonalnym najmie mieszkań.

Autor: housemarket.pl 21 lutego 2022 12:41

  • Właściciele prywatnych mieszkań do wynajęcia często nie patrzą łaskawym okiem ani na ich styl życia, ani na czworonożnych współlokatorów.
  • Według przeprowadzonej w styczniu ankiety, aż 50 proc. obecnych klientów Resi4Rent mieszka ze zwierzęciem.
  • Możliwość zamieszkania ze zwierzętami jest ważna dla blisko 65 proc. mieszkańców inwestycji Resi for Rent.

Choć Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę zwierząt domowych na mieszkańca i wydawałoby się, że mieszkanie ze zwierzakiem nie powinno stanowić żadnego problemu, to w rzeczywistości znalezienie mieszkania na wynajem, w którym można mieszkać ze swoim pupilem bywa trudne. Prywatni właściciele niechętnie akceptują lokatorów z czworonożnymi, skrzydlatymi czy egzotycznymi towarzyszami, wielu wręcz wpisuje taki zakaz do umowy, a próba “przemycenia” ich do wynajmowanego mieszkania stanowi naruszenie umowy najmu i może stać się podstawą do eksmisji.

CZYTAJ TEŻ: POZNANIACY RUSZYLI PO MIESZKANIA NA WYNAJEM

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rodzina z czworonogiem wynajmie mieszkanie

W ciągu ostatnich dwóch lat towarzystwo domowych zwierzaków sprawiało, że lockdown, praca w domu i czas izolacji były łatwiejsze do zniesienia. Wiele osób zdecydowało się w tym okresie na adopcję zwierząt. Schroniska pustoszały i choć pojawiały się obawy, że wraz z ponownym otwarciem biur i powrotem do normalności, nowi właściciele zmienią zdanie, ci jednak zdążyli związać się ze swoimi nowymi towarzyszami i dla większości stały się one częścią rodziny. Wg badania SW Research adopcję psa ze schroniska rozważała kiedykolwiek blisko połowa Polaków, jednak barierą powstrzymującą ich przed podjęciem finalnego kroku były obawy związane z potencjalnie trudną socjalizacją psa do nowych warunków (28 proc.) oraz wątpliwość związana z brakiem odpowiednich warunków w domu czy mieszkaniu, na którą wskazało 23 proc. respondentów. Decyzja o posiadaniu pupila uzależniana jest więc często nie tyle od chęci przygarnięcia zwierzaka, ile od warunków mieszkaniowych. Problem dotyka szczególnie osoby z młodego pokolenia, które nie posiadają własnego mieszkania czy domu z ogródkiem, ich gospodarstwa domowe są mniej liczne lub jednoosobowe, tworzą nieformalne związki lub świadomie decydują się na brak potomstwa, za to chętnie przyjęliby pod swój dach zwierzęta i dbali o nie tak, jak o członków rodziny.

Właściciele prywatnych mieszkań do wynajęcia często nie patrzą łaskawym okiem ani na ich styl życia, ani na czworonożnych współlokatorów. Przeglądając prywatne oferty najmu trudno znaleźć takie, które wprost komunikują, że są otwarte na obecność zwierząt. Większość właścicieli, obawiając się szkód i niezadowolenia sąsiadów, zdecydowanie chętniej wynajmie mieszkanie osobie, która zwierząt nie posiada, nawet jeśli prywatnie są ich miłośnikami. Szukając mieszkania przyjaznego zwierzętom trzeba więc zwykle poświęcić sporo czasu na znalezienie odpowiedniej oferty, a na końcu nierzadko okazuje się, że świetne mieszkanie jest na drugim końcu miasta.

Zdecydowanie inne podejście reprezentują firmy specjalizujące się w instytucjonalnym najmie mieszkań. Od rynku najmu indywidualnego odróżnia je przede wszystkim standard obsługi oraz możliwość wyboru różnych opcji w zależności od aktualnych potrzeb, etapu w życiu czy posiadanych środków finansowych.

- Podstawową wartością oferowaną w ramach usługi mieszkania w abonamencie jest dostosowanie do stylu życia naszych klientów i wolność wyboru. Nie dzielimy najemców na lepszych i gorszych, nie zaglądamy do mieszkań i nie ingerujemy w to jak i z kim mieszkają. Chcemy, aby czuli, że są u siebie. Według przeprowadzonej w styczniu ankiety, aż 50 proc. obecnych klientów Resi4Rent mieszka ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, a zwierzaki są pełnoprawnymi członkami społeczności tworzonej przez mieszkańców. Możliwość zamieszkania ze zwierzętami, nawet jeśli obecnie ich nie posiadają, jest ważna dla blisko 65 proc. mieszkańców naszych inwestycji. Tym bardziej cieszy, że ponad 70 proc. z nich ocenia nasze inwestycje jako przyjazne zwierzętom – mówi Alicja Kościesza, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Resi4Rent.

Na co zwracać uwagę szukając mieszkania przyjaznego zwierzętom?

Koniecznie musisz wziąć pod uwagę najbliższą okolicę. Czy będziesz mieć blisko do parku na spacery z psem? Czy w okolicy są wszystkie ważne dla ciebie miejsca? Czy lokalizacja jest blisko twojego biura i nie będziesz tracić czasu na dojazdy, kiedy zwierzę będzie czekać na domu? Mieszkania w abonamencie zlokalizowane są w centrach miast lub w ich dobrze skomunikowanych i zagospodarowanych dzielnicach – blisko komunikacji miejskiej, w pobliżu restauracji, kawiarni, klubów i terenów zielonych, ale także centrów biznesowych i uczelni. Wszystko co niezbędne do wygodnego życia znajduje się w zasięgu spaceru lub dojazdu rowerem.

Twój pies potrzebuje wyjątkowo częstych spacerów? W takim przypadku mieszkanie na parterze będzie o wiele wygodniejsze niż na drugim lub wyższym piętrze. Bardzo ważny jest także układ i wielkość mieszkania, aby było komfortową przestrzenią zarówno dla ciebie jak i czworonożnego współlokatora i pomieściło wszystkie akcesoria – nie tylko miski z jedzeniem, ale też wygodne legowisko, terrarium dla iguany czy kuwetę dla kota. Usługa mieszkania w abonamencie daje możliwość wybrania odpowiedniego metrażu, piętra czy widoku na dowolną stronę świata. Wraz z wyborem optymalnego dla swoich potrzeb, w pełni wyposażonego 1-, 2- lub 3- pokojowego lokalu, w cenie abonamentu mieszkańcy otrzymują pakiet świadczeń dodatkowych z profesjonalną usługą zarządzania najmem i zorientowaną na klienta obsługą. Co to oznacza w praktyce? W abonamencie zawarta jest usługa zamieszkania oraz pakiet świadczeń dodatkowych, takich jak stały dostęp do sieci Wi-Fi, panel online pozwalający na zarządzanie płatnościami, dedykowany zespół biura obsługi klienta na miejscu w każdej inwestycji, opieka konserwatora i naprawy sprzętów, odświeżanie lokali czy pakiety benefitów przygotowanych dla mieszkańców.

Benefity dla mieszkańców, wspólne zajęcia sportowe, pakiety lojalnościowe czy wspólne akcje charytatywne są kolejnym z wyróżników mieszkań w abonamencie i doskonałą okazją do integracji i budowania przyjaznej społeczności.

- Inwestujemy we wspólnie spędzany czas, tworzymy miejsca przyjazne dla zwierząt i widzimy jak budowane w ten sposób relacje przekładają się na jakość sąsiedzkiego życia. Dowodem na to jest chociażby wspólna zbiórka dla schronisk zajmujących się bezdomnymi zwierzętami. W czasie akcji zorganizowanej w grudniu zeszłego roku we wszystkich inwestycjach Resi4Rent w całej Polsce, udało nam się wspólnie zebrać ponad 700 kg karmy, 250 sztuk ręczników i kocy, a także liczne akcesoria (m.in. kuwet, misek, ubrań, smyczy) i zabawki dla zwierząt. Zaangażowanie mieszkańców przerosło nasze oczekiwania i udowodniło siłę sąsiedzkich relacji. Dary pochodzące ze zbiórki zostały przekazane podopiecznym organizacji związanych z miastami, w których zlokalizowane są nasze inwestycje i trafiły do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w podwarszawskim Józefowie, Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu, Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt AZOREK w Obornikach i Schroniska dla Zwierząt w Łodzi – dodaje Alicja Kościesza.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych