Tetris Apartments: Apartamenty inspirowane grą komputerową

Inwestycję Tetris Apartments w Lublanie wyróżniają barwne zabudowy balkonów. Sprawiają wrażenie jakby na elewacji zawisły kostki z gry komputerowej Tetris, od której pochodzi nazwa obiektu.

Autor: HouseMarket.pl 08 sierpnia 2016 11:03

Zaprojektowany przez architektów słoweńskiej pracowni OFIS Arhitekti apartamentowiec powstał Lublanie. Mieści 650 mieszkań, w tym socjalne. Po wybudowaniu został w całości sprzedany słoweńskiemu funduszowi mieszkaniowemu. Budynek ma cztery piętra, 58 długości i 15 metrów szerokości. Zaprojektowano w nim dwupoziomowy garaż podziemny.

Ponieważ apartamentowiec stanął na działce przy ruchliwej autostradzie, architekci zdecydowali, aby skrzydła okienne balkonów i loggii przesunąć o 30 stopni w kierunku południowej strony budynku. Stworzone w ten sposób uskoki w fasadzie zdynamizowały bryłę bloku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z obu stron inwestycji są planowane kolejne dwa budynki, dlatego – aby zapewnić intymność lokatorom – projektanci zrezygnowali z okien wychodzących wprost na wschód albo zachód. Każdy apartament ma widok na własny balkon lub loggię. Ani jedno mieszkanie nie ma bezpośredniego widoku na sąsiedni apartament.

Lokale mają zróżnicowane układy: od jednopokojowych o powierzchni 35 mkw., przez dwupokojowe o metrażu 69 mkw. lub 89 mkw., aż do trzypokojowych wielkości 103 mkw.

Zwraca uwagę nietypowa fasada, będąca szachownicą elementów szklanych, metalowych i drewnianych. Wewnętrzna, bazowa ściana pokryta jest tynkiem gipsowym.

Jednak to perforowane drewniane obudowy balkonów i loggii w różnych odcieniach brązu sprawiają wrażenie jakby na elewacji zawisły kolorowe kostki, zupełnie jak w grze komputerowej Tetris, od której wzięła się nazwa obiektu. Gra polega na układaniu spadających klocków w taki sposób, aby nie pozostawiły pustej przestrzeni na dole po ułożeniu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych