The Tower już w budowie. Najwyższa wieża świata będzie pełna apartamentów

W Dubaju odbyło się oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod projekt The Tower. Wielofunkcyjna wieża stanie się najwyższym budynkiem świata.

Autor: HouseMarket.pl 13 października 2016 10:36

W drapaczu chmur zaplanowano apartamenty, jak i butikowy hotel, a na najwyższych piętrach - ekskluzywną część gastronomiczną i specjalny punkt widokowy. Ukoronowaniem wieży będzie wielki dziedziniec na szczycie, z którego podziwiać będzie można panoramę Dubaju.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

The Tower jest jednym z owoców partnerstwa strategicznego między Dubai Holding i Emaar Properties. - To część inteligentnego rozwoju miasta, zapewniająca nowy styl życia - podsumował Mohammad Al Gergawi, szef Dubai Holding podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

Budynek apartamentowy The Tower został zaprojektowany przez Santiago Calatrava Valls. Przed rozpoczęciem jego budowy Emaar wykonał m.in. badania sejsmiczne i pracował na unikatowymi rozwiązaniami inżynieryjnymi. Deweloper planuje również montaż w pełni przeszklonych balkonów obrotowych, dynamicznej iluminacji i "zielonych korytarzy" ułatwiających komunikację pieszym.

Inwestycja ma zakończyć się w 2020 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych