TOP 10 największych inwestycji mieszkaniowych 2021 roku w Warszawie

W całej Polsce trwa boom na mieszkania. Warszawa nie jest wyjątkiem, chociaż to w stolicy najdłużej trwają procedury administracyjne. Deweloperzy obecnie największe inwestycje budują tradycyjnie na Białołęce, ale również na dynamicznie rozwijającym się Ursusie. Poznaj Top 10 największych inwestycji budowanych obecnie w Warszawie.

Autor: Housemarket.pl 20 grudnia 2021 09:04

Aleje Praskie, Develia 

Aleje Praskie to nowe, wieloetapowe osiedle obejmujące w sumie blisko 1200 mieszkań. Inwestycja powstanie przy ulicy Podskarbińskiej, na granicy Kamionka i Grochowa. W I etapie zaprojektowano dwa budynki, w których znajdzie się 110 lokali o zróżnicowanych rozkładach i metrażach – od funkcjonalnych kawalerek po przestronne 4-pokojowe lokale. Do wszystkich przypisane będą balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych zostaną dostosowane do zamontowania ładowarek do pojazdów elektrycznych. W parterowych kondygnacjach znajdą się także powierzchnie usługowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projektując Aleje Praskie, deweloper położył duży nacisk na dostępność terenów zielonych oraz rozwiązania ograniczające wpływ inwestycji na środowisko naturalne. Develia stara się m.in. o certyfikację I etapu w systemie BREEAM - otrzymanie takiego wyróżnienia zaświadcza, że obiekt jest przyjazny dla ekosystemu i komfortowy dla mieszkańców. Centralnym punktem osiedla będzie wewnętrzy dziedziniec z dużą ilością drzew i roślin tlenowych, placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Deptaki pomiędzy budynkami uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym ledowym światłem oraz elementy wodne, przy których staną siedziska i ławki.

Fabrica Ursus, Aurec Home

Inwestycja Fabrica Ursus powstaje przy ul. Dyrekcyjnej w Warszawie. Na 2,5 ha działce Aurec Home wybuduje w pięciu etapach około 800 mieszkań, a także lokale handlowe, gastronomiczne i usługowe. Budynki mieszkalne będą miał 6-7 kondycji, a mieszkania od 35 do 100 mkw. Na osiedlu będzie również siłownia.

Pierwszy etap osiedla zostanie zakończony w maju 2023 roku, a cała inwestycja w 2027.

Mój Ursus, Robyg

Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży kolejny etap 6B osiedla Mój Ursus w Warszawie. W ofercie jest 297 lokali o metrażach od 26 do 81 mkw.

- Inwestycje realizowane przez Robyg na terenie Ursusa – czyli Stacja Nowy Ursus oraz Mój Ursus obejmą łącznie ponad 3 tys. lokali wraz z pełnym zapleczem infrastrukturalnym, w tym lokalami usługowymi – to największa inwestycja deweloperska w tej dzielnicy. Nowy etap Mój Ursus, który wchodzi właśnie do sprzedaży, to prawie 300 atrakcyjnych mieszkań z tarasami, balkonami lub ogródkami, doskonale zaprojektowanych i w standardzie wyposażonych w system Smart House - mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg.

Nova Ochota w Warszawie, Victoria Dom

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych