
PRS, czyli Private Rented Sector, staje się coraz ważniejszym elementem rynku mieszkaniowego w Polsce. Chociaż na polskim rynku istnieje od niedawna już realizowane są ciekawe inwestycje w tym sektorze. Zapraszamy na nasz TOP 3.
Prace nad renowacją kamienicy przy ul. Św. Barbary 6/8 ruszą dopiero w grudniu, 2021 roku, ale położenie w środku miasta, jak i historyczny charakter obiektu plasują go w naszym TOP 3. Restaurowana kamienica zostanie przeznaczona na mieszkania do wynajęcia oraz lokale usługowe.
- Z uwagi na lokalizację budynków w samym sercu Warszawy, ofertę apartamentów na wynajem przy ul. Św. Barbary będziemy kierować do osób, które cenią sobie dobry standard w świetnej lokalizacji, zarówno pod kątem życia rozrywkowego, jak i bliskiej odległości do wielu ważnych punktów w mieście - mówi Peter Noack, współzałożyciel i CEO Zeitgeist Asset Management.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
Kompleks zabudowań u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Św. Barbary, o powierzchni najmu ponad 48 tysięcy metrów kwadratowych, stanowi niezwykle istotny pod względem historycznym obszar Warszawy. Bryła gmachu dawnej poczty uznawana jest za jeden z najlepszych projektów modernistycznych w Polsce, stąd celem ich rewitalizacji jest przywrócenie nieruchomościom dawnego blasku. Plan zakłada przywrócenie pierwotnej tkanki zewnętrznej tam, gdzie to możliwe. Wprowadzone zostaną jedynie drobne zmiany, jednak całościowy wygląd fasady zbliżony będzie do historycznego oryginału. Uwidocznione będą także oryginalne barierki i balustrady balkonowe oraz stary podział okienny. Istotną zmianą będzie natomiast przekształcenie parteru narożnika budynku pod lokal usługowy, który zwiększy publiczną atrakcyjność tego miejsca.
Za projekt architektoniczny i renowację budynku odpowiada Grupa 5 Architekci, natomiast za projekt wnętrz odpowiada firma Tétris.
Wrzesińska 2
Kolejna inwestycja Zeitgeist Asset Management to położona na Pradze Wrzesińska 2. 127 mieszkań na wynajem ma powstać w wyremontowanej kamienicy sprzed 1914 roku. Do współpracy zaproszono pracownię architektoniczno-konserwatorską PROART Anny Rostkowskiej, znaną z renowacji wielu historycznych budynków, jak Pałac Prezydencki czy luksusowe kamienice mieszczańskie Foksal 13 i 15 w Warszawie.
Docelowo na nieruchomość składać się będą dwa budynki: stara kamienica zachowana w pierwotnym kształcie (wraz z oficyną i podwórzem) oraz przylegający do niej nowy, 8-piętrowy apartamentowiec. W budynku historycznym ma zostać odtworzona masywna stalowa brama (docelowo oliwkowa), a także drewniana konstrukcja podtrzymująca dach. Historyczna więźba dachowa zostanie wyeksponowana we wnętrzach na ostatniej kondygnacji.
LivinnX Kraków to nowoczesny akademik zlokalizowany na krakowskim Zabłociu, który powstał w ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod.
W obiekcie, poza 290 w pełni umeblowanymi jednostkami mieszkalnymi, znajdują się m.in. specjalnie zaaranżowane strefy nauki i rozrywki, duża wspólna kuchnia, całodobowa siłownia, sauna, pokój do jogi, ścianka wspinaczkowa, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. Do dyspozycji mieszkańców są również pralnia i rowerownia. Na terenie akademika znajdują się także ogólnodostępne przestrzenie, takie jak sklep spożywczy Lewiatan czy restauracja Mr. Pancake.
Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiadają krakowskie pracownie architektoniczne IMB Asymetria oraz Make It Yours, a generalnym wykonawcą inwestycji był UNIBEP S.A. Akademik, który otwarto we wrześniu 2019 r., zrealizował Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.