TOP 5: Inwestycje mieszkaniowe na wrocławskim Jagodnie

Wrocławskie Jagodno w ostatnich latach przeżywa boom mieszkaniowy. Najwięksi deweloperzy budują tam pełne rozmachu osiedla. Jakie inwestycje powstają i jakie mieszkania można znaleźć na Jagodnie?

Autor: Housemarket.pl 27 maja 2021 08:43

Jagodno cieszy się coraz większym zainteresowaniem kupujących i deweloperów. Przyczyniają się do tego nowe inwestycje, m.in. budowa ulicy Drabika, która stanie się alternatywą w ruchu samochodowym dla ulicy Buforowej czy powstający przystanek kolejowy Wrocław – Iwiny, umożliwiający szybki dojazd do centrum miasta. Rozwija się także infrastruktura dla mieszkańców - przy ulicy Asfaltowej gmina Wrocław jeszcze w tym roku planuje rozpocząć realizację zespołu szkolno-przedszkolnego, w którym znajdzie się miejsce dla 1000 uczniów oraz 200 przedszkolaków.

1. Nowe Miasto Jagodno (Atal)

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Już po raz IV Atal wprowadza nowe mieszkania do swojej inwestycji Nowe Miasto Jagodno. W tym etapie powstanie 227 mieszkań na rogu Buforowej i Asfaltowej, o metrażu od 33,36 do 98,24 mkw. oraz układach od 2 do 4 pokoi. Z myślą o najmłodszych powstaną tu place zabaw. Osiedle zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie progi, szerokie ciągi piesze oraz cichobieżne windy zapewnią sprawne przemieszczanie. 

2. Osiedle Komedy (Dom Development)

Dom Development rozpoczął III etap budowy Osiedla Komedy. Ten etap, w którym powstaną 123 mieszkania o metrażu od 30 do 90 mkw., będzie gotowy w ostatnim kwartale 2022 roku. Inwestycja powstaje przy zbiegu ul. Artemskiej z ul. Drabika. Na Osiedlu Komedy nie zabraknie terenów rekreacyjnych dla mieszkańców: zielonego dziedzińca z małą architekturą, siłowni plenerowej oraz placu zabaw. Na najmłodszych czeka ogólnodostępna ścieżka aktywności w formie toru przeszkód, którego kolejne etapy powstają wraz z rozbudową osiedla. Motywem przewodnim najnowszego odcinka będzie orientacja w terenie. 

Inwestycja swoją nazwą odwołuje się do postaci uznanego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego – Krzysztofa Komedy, którego upamiętnia pierwszy w tej części Wrocławia wielkoformatowy mural. 

3. Jagodno (Robyg)

Trwają ostatnie prace pierwszego etapu osiedla Jagodno, w którym powstało 120 mieszkań. Docelowo będzie ich ponad 600. Osiedle powstaje przy ul. Buforowej. Poza mieszkaniami w ramach osiedla powstają również domy. W kolejnym etapie powstają budynki  z klubem malucha i osiedlowym przedszkolem. Wszystkie osiedla Robyg posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci.

4. Viva Jagodno (Ronson Development)

Ronson Development buduje obecnie II etap osiedla Viva Jagodno, w której powstanie ponad 70 mieszkań. Pod koniec II kwartału zostanie oddany do użytku I etap na 121 mieszkań. Viva Jagodno wpisuje się w ideę samowystarczalnych osiedli, tworzonych przez Ronson Development z myślą o rodzinach. 

5. Kajdasza (Profit Development)

Na obszarze o powierzchni prawie 2 ha powstanie w 3 etapach osiedle liczące ok. 500 mieszkań, 15 lokali usługowych, dwa place zabaw oraz infrastruktura towarzysząca. W pierwszym etapie osiedla powstaną 232  mieszkania. Do każdego z nich będzie przylegał duży balkon lub taras. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych