TOP 5: Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Polsce Centralnej

W TOP 5 przedstawiamy najciekawsze, zdaniem redakcji, inwestycje zrealizowane w 2020 roku w Polsce Centralnej. Projekty wyróżniają się fascynującą historią, ciekawą architekturą, luksusowymi usługami oraz dbałością o ekologię.

Autor: Housemarket.pl 31 stycznia 2021 20:18

1. Stalowa 39 w Warszawie (Bouygues Immobilier)

Warszawska Praga od kilku lat przeżywa boom. Deweloperów przyciąga bliskość centrum stolicy, zabytkowa zabudowa oraz kameralny charakter. Inwestycję Bouygues Immobilier wyróżnia ekologiczne zacięcie (m.in. zielone dachy), jasna cegła na elewacjach i wiele odniesień do historii Warszawy. W dwóch 7-kondygnacyjnych budynkach znajdują się 202 mieszkania o metrażach od 24 do 112 mkw. Całość dopełnia otwarty dziedziniec z placem zabaw, eleganckie lobby z posadzką w geometryczny wzór oraz płaskie dachy, których część wykończono zielenią.

2. Fuzja w Łodzi (Echo Investment)

W 2020 roku zostały oddane pierwsze dwa budynki (274 mieszkań) wieloetapowej inwestycji mixed-use Fuzja od Echo Investement w Łodzi na terenach dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada Medusa Group.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

3. Marina Mokotów w Warszawie (Dom Development)

W I dekadzie XXI wieku Marina Mokotów rozpalała wyobraźnię jako jedno z pierwszych zamkniętych osiedli w Polsce. Nowy etap Mariny Mokotów to kontynuacja jednego z najbardziej rozpoznawalnych osiedli na mapie miasta, zrealizowanego w latach 2003-2008. Druga odsłona Mariny Mokotów, w ramach której powstało 420 apartamentów, nawiązuje do idei miasta-ogrodu, czego wyrazem jest powstanie należącego do osiedla prywatnego, 2-hektarowego parku. 

4. Apartamenty przy Warzelni, Browary Warszawskie (Echo Investment)

Kolejny projekt mixed-use od Echo Investment, tym razem na terenach dawnych Browarów Warszawskich w Warszawie. Apartamentowiec na 76 mieszkań, oddany do użytku jesienią 2020 roku, został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Budynek Apartamentów przy Warzelni wychodzi na trzy miejskie place Browarów Warszawskich: Rynek Warzelni, Dziedziniec Laboratorium oraz Plac Śniadaniowy. Sąsiedztwo historycznych zabudowań stało się inspiracją dla architektów, którzy bryłą powstającego apartamentowca nawiązują do stojącego w tym miejscu wcześniej budynku Słodowni, w której w XIX wieku wyspecjalizowani piwowarzy czuwali nad procesem kiełkowania ziaren jęczmienia.

5. Foksal 13/15 w Warszawie (Ghelamco)

Kamienice zbudowano w latach 1895–1898 według projektu Artura Ottona Spitzbartha. Już od momentu swojego powstania uchodziły za perły architektury belle époque. W obu kamienicach znajduje się tylko 55 apartamentów. Inwestycja Foksal 13/15 zapewnia mieszkańcom m.in. strefę SPA, salę fitness i przestronne tarasy na najwyższych kondygnacjach kamienic z widokiem na centrum Warszawy. Niespotykanym dotąd rozwiązaniem są pokoje gościnne, w których lokatorzy mogą przenocować swoich bliskich. Dopełnieniem eleganckiego charakteru inwestycji są usługi concierge.

 Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych