TOP 5: Najciekawsze osiedla mieszkaniowe w Polsce Północnej

Wyjątkowa architektura, dbałość o ekologię, wpasowanie się w historyczną zabudowę. W 2020 roku oddano do użytku wiele ciekawych, unikatowych osiedli mieszkaniowych w Polsce Północnej. Oto nasze TOP 5.

Autor: Housemarket.pl 13 stycznia 2021 12:11

1. Olivia Koncept w Gdańsku (Budner Inwestycje)

Oliva Koncept w Gdańsku  jest kameralną inwestycją mieszkaniową powstałą na skraju parku krajobrazowego. Elewacje budynków wpisują się w krajobraz Oliwy, współgrając z estetyką lokalnej architektury. Aby wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu, budynki rozmieszczono na rożnych poziomach, zapewniając osiedlu różnorodność i oryginalny charakter. Projekt osiedla przygotowała pracownia Arch-Deco. W I etapie Oliva Koncept , oddanym do użytku pod koniec 2020 roku, powstało 6 kameralnych budynków 3- i 4-kondygnacyjnych z 68 lokalami.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

2. Portova w Gdyni (Invest Komfort)

Siedemnastopiętrowa, nowoczesna inwestycja Portova powstała w niedalekim sąsiedztwie słynnych w całej Polsce wież Sea Towers, za które odpowiada ten sam deweloper - Invest Komfort. Projekt inwestycji stworzyło Studio Kwadrat. Zadaniem architektów było wykorzystanie potencjału lokalizacji, która łączy Śródmieście Gdyni i zupełnie nową, dopiero tworzącą się dzielnicę Śródmieście Morskie. Mieszkańcy mogą korzystać z atrakcji i uroków miasta, a równocześnie cieszyć się bliskością mariny i plaży miejskiej. Łącznie powstało 271 mieszkań oraz zlokalizowane na parterze lokale usługowe. 

3. Yacht Park w Gdyni (PHN Development)

Lokalizacja inwestycji Yacht Park na terenie Molo Rybackiego, blisko ścisłego centrum Gdyni – z widokiem na Skwer Kościuszki wpisuje się w industrialną historię gdyńskiego Śródmieścia, która ze względu na swoją uprzednią funkcję portową niegdyś była niedostępna dla osób z zewnątrz. Jest to pierwszy krok w rewitalizacji tej części gdyńskiego Waterfrontu. Yacht Park to kolejny projekt pracowni Arch-Deco w naszym zestawieniu.

4. Polanki Apartamenty (EuroStyl)

Na inwestycję składają się dwa kameralne budynki, oferujące w sumie 9 apartamentów. Pierwszy z nich, pod numerem 58, odwzorowuje architekturę głównej bryły zabytkowego, popularnego przed II wojną światową hotelu z restauracją i kawiarnią Weißes Lamm (Białe Jagnię). Drugi - o charakterze willowym w nowoczesnej formie - powstał w miejscu gospodarczego budynku numer 57. Teren inwestycji zdobią rzeźby, przedstawiające głowy kobiety i mężczyzny. Ich autorką jest Monika Jenowein-Patyczek, uznana rzeźbiarka, laureatka międzynarodowych nagród, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, która urodziła się i wychowała przy ulicy Polanki.

5. Riverview w Gdańsku (Vastint)

Pierwszy projekt mieszkaniowy Vastint w Polsce powstał nad brzegiem Motławy przy ul. Angielska Grobla i składa się z siedmiu budynków mieszkalno-usługowych z 282 lokalami na sprzedaż. Projekt architektoniczny inwestycji powstał w pracowni APA Wojciechowski we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Ciekawy jest aspekt ekologiczny inwestycji, który umożliwił jej uzyskanie certyfikatu LEED.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych