TOP 5: Najciekawsze osiedla na warszawskim Bemowie

Warszawskie Bemowo przeżywa obecnie boom inwestycyjny za sprawą budowy kolejnych odcinków II linii metra. Właśnie wygodna komunikacja oraz szeroka oferta w segmencie popularnym przyciąga do dzielnicy nowych mieszkańców. Jakie najciekawsze na Bemowie oferują obecnie deweloperzy?

Autor: Housemarket.pl 16 kwietnia 2021 11:48

1. Dzielnica Mieszkaniowa Metro Zachód (Dom Development)

Bemowo dzięki dużej dostępności terenów pod mieszkaniówkę, umożliwiło stworzenie w dzielnicy minimiasteczek, podobnych do tych na Wilanowie. Dom Development zaplanował z rozmachem wieloetapową inwestycję Dzielnica Mieszkaniowa Metro Zachód jako kompleksowy projekt urbanistyczny, z pełnym zapleczem handlowo-usługowym i licznymi miejscami do wypoczynku dla przyszłych mieszkańców. W tworzonej od podstaw części Bemowa powstają nowe ulice, skwery i place oraz pełna infrastruktura: sklepy, kawiarnie, restauracje, miejsca relaksu, a także dodatkowe atrakcje jak zielnik sąsiedzki, tor do gry w bule czy miejsce na tzw. bookcrossing – wymianę książek. Obecnie ruszył kolejny etap z 140 mieszkaniami , który będzie gotowy pod koniec 2022 roku.

2. Fantazja (Cordia) 

140 mieszkań powstanie w ramach kolejnej inwestycji Cordii na Bemowie w pobliżu stacji metra Połczyńska. Niska zabudowa utrzymana jest w skandynawskim stylu.  Za projekt odpowiada pracownia Latergrupa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

3. Nordic Bemowo (YIT)

Fiński deweloper ruszył z budową aż 600 mieszkań w ramach inwestycji Nordic Bemowo przy ul. Lazurowej. Osiedle wyróżnia się położeniem pomiędzy dwoma nowopowstającymi stacjami metra. Przestrzeń zaprojektowana została zgodnie z koncepcją YIT „More Life in Yards”. Oznacza ona ideę kreowania dedykowanych stref specjalnych, by zachęcać mieszkańców do integracji oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nowa inwestycja Finów to również ogrody, przestronne tarasy oraz otwarty dla wszystkich, tętniący życiem plac miejski. Za projekt odpowiedzialna jest znana polska pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates.

4.  Villa de Charme (Bouygues Immobilier Polska)

Bemowo kojarzy się jedynie z dużymi osiedlami mieszkaniowymi, ale niesłusznie. W dzielnicy powstaje również osiedle domków jednorodzinnych kilkaset metrów od przyszłej stacji Chrzanów.  Domy są czteropoziomowe, a ich atutami są prywatny taras (do 94 mkw.) z ogródkiem i 2 miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Villę de Charme zaprojektowali architekci z pracowni BDM. Osiedle będzie gotowe w drugim kwartale 2021 roku.

5.  Lazurova Concept (Marvipol)

Również w pobliżu metra powstaje inwestycja przy ul. Narvik - Lazurova Concept. W budynku znajdą się 232 mieszkania. Zainteresowanych zielonymi rozwiązaniami zainteresuje, że Lazurova Concept  wykorzysta szereg rozwiązań energooszczędnych i proekologicznych zastosowanych w standardzie tj. pakiet smart, filtry antysmogowe, panele fotowoltaiczne, zbiornik do odprowadzania wody deszczowej.  Na ostatnich kondygnacjach budynku znajdują się zielone, kaskadowe tarasy. Dla mieszkańców powstaną również zielona strefa rekreacyjna, stacja do ładowania samochodów elektrycznych, wózkarnia oraz rowerownia. Inwestycja będzie gotowa na początku 2023 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych