TOP 5: Wielofunkcyjne inwestycje w Polsce

Do pracy idziesz 5 minut, a wracając zrobisz zakupy i skoczysz na siłownię. Wszystko w obrębie jednego kompleksu. Wielofunkcyjne inwestycje wciąż zyskują na popularności. Wybraliśmy najciekawsze projekty.

Autor: Housemarket.pl 23 czerwca 2021 08:20

Browary Warszawskie (Echo Investment)

Inwestycja Echo Investment na terenie dawnych Browarów Królewskich na bliskiej Woli składa się z nie tylko z miksu funkcji, ale również starego i nowego budownictwa. Całość zaprojektowała pracownia JEMS Architekci. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Browary Wrocławskie (Archicom)

Tereny dawnych browarów przyciągają deweloperów. Również na terenie dawnych browarów we Wrocławiu powstał kompleks mix-use. Browary Wrocławskie to projekt w duchu idei mix-used, co oznacza, że znajdą się tu mieszkania, lokale handlowe, kulturalne i biurowe. Na początku roku Archicom dołożył kolejne mieszkania do inwestycji. Nowy etap rewitalizowanego kompleksu Browarów Wrocławskich obejmuje dwa apartamentowce - 17-piętrową Słodownię i 7-piętrową Wytwórnię Kawy, zlokalizowane tuż nad Odrą, w samym sercu Śródmieścia. 

Waterfront w Gdyni (Vastint)

Na początku tego roku ruszył II etap gdyńskiej inwestycji Waterfront. W pierwszym etapie powstały dwa budynki o funkcjach biurowych i hotelowych. Istniejąca zabudowa zostanie uzupełniona o dodatkowe 80 000 mkw. powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej. W sumie powstanie 126 mieszkań. Drugi etap powinien być zakończony w 2023 roku i wtedy również ruszy sprzedaż mieszkań.

Projekt na poznańskim Łazarzu ( Revive i BPI Real Estate)

Tym razem rewitalizacji poddane zostaną nie browary, ale dawne koszary. Belgijscy deweloperzy BPI Real Estate Poland i Revive na terenie o powierzchni 5,5 ha zamierzają wybudować nowoczesny kompleks , który zakłada połączenie funkcji mieszkaniowych i komercyjnych, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych koszar wojskowych. Koncepcja uwzględnia również zasadzenie dużej ilości zieleni, w tym drzew oraz liczne ogólnodostępne tereny, z których w założeniu mają korzystać wszyscy mieszkańcy Poznania. Inwestycja BPI i Revive będzie realizowana w trzech etapach, a jej ukończenie planowane jest na koniec w 2029 r. Za projekt architektoniczny odpowiada  SUD Architekt.

Fuzja w Łodzi (Echo Investment)

Fuzja to blisko 8 ha historycznego terenu, który po zakończeniu prac zyska 90 tys. mkw. powierzchni o różnych funkcjach oraz ponad 4 ha przestrzeni ogólnodostępnej. Powstały już dwa budynki mieszkalne (274 mieszkania) i trwa budowa trzeciego ( 237 mieszkań) . Zakończenie tego etapu prac planowane jest na I połowę 2022 roku. Za projekt odpowiedzialna jest Medusa Group.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych