Top 5: Wieżowce mieszkalne w Polsce

Do niedawna mieszkalne wieżowce kojarzyły się przede wszystkim z Nowym Jorkiem lub krajami azjatyckimi. Jednak nowoczesne wieżowce z mieszkaniami zyskują również na popularności w Polsce. Gdzie je znaleźć i jak wyglądają?

Autor: Housemarket.pl 07 maja 2021 12:16

1.  Projekt Allcon w Gdyni

Na początek nietypowy projekt. Nie dość, że w Gdyni, to jeszcze w fazie projektu. Pod koniec 2020 roku deweloper, firma Allcon, wybrała projekt architektoniczny Grupy 5 Architekci, na podstawie którego powstanie budynek z dominantą mieszkaniową o wysokości ok. 120 metrów. Jak zapowiedział deweloper, proces projektowania i uzyskania odpowiednich pozwoleń potrwa ok. 2 lat, więc prace budowlane ruszą najwcześniej pod koniec 2022 roku. Budynek ma posiadać liczne certyfikaty m.in. ekologiczny BREEAM.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

2. Grzybowska 37 w Warszawie (Matexi)

17 kondygnacji, 232 apartamenty.  To nowa inwestycja Matexi w centrum Warszawy, niedaleko ul. Jana Pawła II oraz ronda ONZ  i Daszyńskiego. Inwestycja będzie gotowa w 2023 roku. Za projekt odpowiada pracownia MKC Architektura. W budynku znajdować się będą rożnego typu rozwiązania wspierające komfort i ekologię m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych, liczne miejsca postojowe dla rowerów a także paczkomat.

3. Sky Tower we Wrocławiu (LC Corp, czyli obecna Develia)

Już niemal 10 lat ma wybudowany w 2012 roku budynek mieszkaniowo-biurowo-handlowy Sky Tower we Wrocławiu. Całkowita wysokość budynku to 212 metrów.  W budynku znajduje się 236 apartamentów. 

4.  Towarowa Towers w Warszawie (Asbud)

Warszawska Wola przyciąga mieszkalne wieże. W pobliżu ronda Daszyńskiego powstaną aż dwie wieże o wysokości około 95 metrów uzupełnione o 3 niższe budynki. Łącznie w Towarowa Towers znajdzie się 900 apartamentów.  Kompleks przy ul. Prostej zostanie uzupełniony przez funkcje handlowo-usługowe. 

Szerzej o projekcie rozmawialiśmy z prezesem Asbudu, Raiedem Tanousem. 

5.  Złota 44 w Warszawie (BBI Development)

Zaczynając od centralnej lokalizacji w pobliżu Dworca Centralnego, przez postać światowej sławny architekta Daniela Libeskinda odpowiedzialnego za projekt, aż po fakt, że Złota 44 to najwyższy w Europie apartamentowiec (wysokość 192 metrów ), projekt Złotej 44 od początku rozpalał wyobraźnię. Budowa ruszyła w kryzysowym 2008 r. a projekt zmieniał kilkukrotnie właścicieli. Uroczyste otwarcie nastąpiło w 2017 roku. Całość to 287 luksusowych apartamentów, zaś w sprzedaży nadal znajduje się 9 proc. z nich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych