TOP 7 wymarzonych posiadłości na jesień

Królewskie bordo, żółta ochra, ciemny brąz czy pomarańcz - ta paleta barw jednoznacznie kojarzy się z jesienią, która właśnie odkrywa przed nami swój urok. Wybraliśmy 7 magicznych miejsc na świecie, w których można odkryć pełne piękno tej pory roku.

Autor: housemarket.pl 08 października 2021 12:43

Zmieniające kolor drzewa to szczególne bogactwo jesieni. Szczególnie łatwo je docenić oglądając je z bliska. Dla wielu osób marzeniem jest, aby widoków takich móc doświadczać co roku. Niekiedy można je mieć na własność, będąc w samym środku jesiennych przemian. Do tego doliczyć trzeba różne ciekawe atrakcje tj. wieczory przy ciepłym kominku, spacery z łosiami, jeleniami czy prywatne jeziora i rzeki. Takie możliwości dają nam niektóre posiadłości, które są dziś wystawione na sprzedaż.

HRE Investments przygotował zestawienie idealne dla osób ceniących sobie tę wielobarwną porę roku. Nie są to największe, najmniejsze, najdroższe czy najtańsze nieruchomości – są po prostu jesienne – takie, w których spędzenie tej pory roku jest czymś wyjątkowym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wielkie Jeziora jesienią

Największa jesienna posiadłość w naszym zestawieniu to nieruchomość położona w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych, nieopodal Wielkich Jezior. Na ponad 1000 hektarach odnajdziemy zarówno wiele budynków tj. pensjonat, przystań dla koni, stajnie, dom dozorcy, ranczo dla koni, ale i także obiekty naturalne – prywatne jezioro, ogród, las czy nawet bagna i rozlewiska. Wszystko to za cenę 49 mln dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje bajońską sumę prawie 195 mln złotych.

Cały ten zespół wręcz zachęca by porzucić miejski zgiełk i zamieszkać w odludnym miejscu, ciesząc się otoczeniem przyrody. Jest to szczególnie kuszące właśnie jesienią, kiedy w otoczeniu zmieniających kolor drzew moglibyśmy spacerować po posiadłości obserwując łosie czy jelenie, których pełno jest w okolicy.

Jesień w Ontario

Pozostając na kontynencie amerykańskim, znaleźliśmy ciekawą jesienną propozycję posiadłości w Kanadzie. Jej cena także jest wysoka - ponad 23,5 mln dolarów, czyli 94 mln złotych. Za te pieniądze otrzymamy pałac o powierzchni 1,7 tys. m kw. O tej porze roku w całości otoczony jest on wielobarwnym lasem. Rezydencja składa się z 7 sypialni, 8 łazienek, biblioteki, garderoby, sali bilardowej, tarasu, piwnicy na wino, a pomiędzy piętrami przemieszczać się możemy prywatną windą.

Prawdziwą gratkę stanowi jednak wspomniane otoczenie pałacu. Ogród o powierzchni 46 tys. m kw. dostarcza przeróżnych atrakcji i prawda jest taka, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. W wolnych chwilach przykładowo możemy zdobyć parę dołków grając w golfa czy oddać się spokojnemu wędkowaniu. Dla osób lubiących większą dawkę adrenaliny zaproponować możemy spływ kajakowy po rzece Credit, która meandruje przez posiadłość.

A co możemy zaproponować na jesienne długie wieczory? Cóż...chyba najlepszym pomysłem wydaje się być siedzenie w fotelu zaraz obok kominka.

Ranczo-rezydencja i 4 jeziora

W Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie odnajdziemy również drugą prawdziwie jesienną propozycję. Według oferty posiadłość oferuje metafizyczne połączenie pomiędzy ziemią a właścicielem. To wynika prawdopodobnie z tego, że w obrębie nieruchomości znajdziemy pastwiska, lasy i jeziora, co w połączeniu z rezydencją pozwala na zachowanie harmonii i cieszenie się bliskością natury. Ta niezwykła kraina jest również domem dla łosi, niedźwiedzi czy wilków.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych