TOP 7 wymarzonych posiadłości na jesień

Odchodząc od tej romantycznej wizji – czas na kilka liczb. Posiadłość ma powierzchnię 1,5 ha, a sama rezydencja 900 m kw. W jej skład wchodzi 7 sypialni i 7 łazienek. Dodatkowo na terenie posiadłości znajdziemy 7 innych domów, z których prawie wszystkie są zbudowane z bali. Podobnie jak w przypadku innych jesiennych nieruchomości znajdziemy tu również stajnię. Co ciekawe wszystkie budynki są ogrzewane geotermalnie. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za kupno tej posiadłości to prawie 19 mln dolarów, a więc 75,5 mln złotych.

Jesienna Nowa Anglia

Cudowne krajobrazy to także as w rękawie nadmorskich terenów Nowej Anglii. Ten obszar z licznymi kanałami, bagnami, łąkami i pastwiskami jesienią zyskuje dodatkowy powab. Spośród tego malowniczego krajobrazu wyrasta kolejna rezydencja, która stanowi kuszącą propozycję zwłaszcza dla osób pasjonujących się końmi. Cała posiadłość, którą stanowi budynek mieszkalny o powierzchni 812 m kw. oraz 23 hektarowa działka kosztuje 20 mln dolarów, a to jest równowartość prawie 80 mln złotych.

Na rezydencję składa się 6 sypialni oraz 5 łazienek, do której przynależą również stodoła, budynki przeznaczone dla koni, powozownia i stajnie. Dodatkowo w otoczeniu posiadłości znajduje się tor do jazdy konnej.

Jesień w barokowym i toskańskim stylu

A jak może wyglądać jesień z okien barokowego pałacu w Europie? Przekonać się o tym możemy w toskańskiej miejscowości, gdzie w otoczeniu 4 hektarowego parku z jeziorami i fontannami zlokalizowana jest barokowa willa. Dopełnieniem ogrodu jest rosnący obok gaj cytrusowy.

Pałac idealnie oddaje włoski, toskański charakter – w środku odnajdziemy freski i późnobarokowe dekoracje. Na 2,1 tys. m kw. odnajdziemy 11 sypialni oraz 9 łazienek, a wszystkich pomieszczeń jest aż 30. W skład kompleksu pałacowego wchodzą ponadto stajnia, wiejska chata oraz wartownia.

Jesień w irlandzkim stylu

Na starym kontynencie jesień wyglądać też może szczególnie pięknie w Irlandii. Tam na nabywcę czeka dziś posiadłość Seafield House. Jest to obszar o powierzchni około 32 hektarów wraz z rezydencją. Tę nieruchomość możemy kupić za 12 mln dolarów, czyli prawie 50 mln złotych.

Dwór o powierzchni prawie 900 m kw. oddaje idealnie irlandzką szlachecką atmosferę. Wewnątrz odnajdziemy ścienne malowidła w holu, kilka kominków, 8 sypialni, gabinet, a wysokie wiktoriańskie okna pozwalają na oglądanie lasu, parku i ujścia rzeki znajdującej się przy posiadłości.

Mała osada na własność

Nasze zestawienie kończymy wyjątkową ze względu na swój charakter propozycją – tym razem jest to XVII-wieczny zespół mieszkalny położony na terenie niemieckiej Dolnej Saksonii. Połączenie szachulcowej zabudowy w kolorze ceglanym z ochrowymi, żółtymi, bordowymi drzewami tworzy prawdziwie jesienny krajobraz.

Na niewielkiej powierzchni 0,36 ha mieści się łącznie 5 budynków o bogatej historii. Stanowią je: budynek mieszkalny, budynek gospodarczy i stajnia. Wszystkie te nieruchomości dają łączną powierzchnię użytkową ponad 500 m kw. Niestety nie znajdziemy informacji o cenie. Jednego możemy być pewni – jest ona na pewno wyższa niż 5 mln dolarów, a to oznacza, że musielibyśmy wydać więcej niż 19 mln złotych.

Autor: Oskar Sękowski, analityk HRE Investments

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych