Toscom oddaje Studio Plac Dominikański

Właśnie zakończyła się rozpoczęta w 2019 roku inwestycja wrocławskiej firmy Toscom Development - Studio Plac Dominikański. To położony w samym centrum Wrocławia luksusowy, siedmiopiętrowy apartamentowiec o łącznej powierzchni ponad 3860 mkw.

Autor: Housemarket.pl 18 sierpnia 2022 13:18

  • Studio Plac Dominikański to inwestycja zlokalizowana we Wrocławiu.
  • Projekt architektoniczny Studia Plac Dominikański został sporządzony przez pracownię DL Architekci.
  • Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku.
  • Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Euro-Stahlservice.

Na wyciągnięcie ręki od Galerii Dominikańskiej, Hotelu Hilton, Parku Słowackiego i leżącej nieopodal płyty wrocławskiego rynku, w nowoczesną zabudowę centrum stolicy Dolnego Śląska została wkomponowana i oddana do użytku inwestycja Studio Plac Dominikański. Apartamentowiec znajduje się przy ulicy Generała Romualda Traugutta, na pograniczu dzielnic Stare Miasto i Przedmieście Oławskie. Okolica o historycznej i nowoczesnej zabudowie pozwala na korzystanie z głównych arterii komunikacyjnych, szybki dostęp do obiektów turystycznych, terenów parkowych oraz obiektów rozwiniętej infrastruktury miejskiej. Co więcej, w promieniu 1.5 km od inwestycji mieści się zdecydowana większość uniwersytetów, tak samo jak najważniejsze punkty kulturalne miasta - NFM oraz Panorama Racławicka. 

 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pobliżu inwestycji położona jest także Fosa Miejska, bulwary i przystanie nad Odrą, park rozrywki Wesołe Miasteczko oraz Hala Targowa. Mieszkańcy mogą korzystać z blisko położonych, licznych punktów gastronomicznych, klubów muzycznych, muzeów, galerii sztuki czy teatrów.

Studio w sercu Wrocławia

Projekt architektoniczny Studia Plac Dominikański został sporządzony przez pracownię DL Architekci. Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku, a ich generalnym wykonawcą była firma Euro-Stahlservice z siedzibą w Krakowie.

Siedmiopiętrowy apartamentowiec o łącznej powierzchni 3860,42 mkw. z elementami układu kaskadowego został wzniesiony w stylu urbanistycznym dopasowanym do okolicznej zabudowy. Do wykończenia elewacji użyto cegły klinkierowej w odcieni szarości, jak również zamontowano duże okna typu porte fenetre. W kondygnacji parterowej zaprojektowano przestrzeń handlowo-usługową.

- Oddaliśmy do użytkowania obiekt bardzo wyeksponowany, widoczny dla ogromnej ilości mieszkańców i przyjezdnych. A taka lokalizacja zobowiązuje do odpowiedzialnej i wysmakowanej architektury. Wraz z uznanymi wrocławskimi architektami - Bartoszem Łukaszewiczem i Marcinem Dziewońskim - oddaliśmy hołd stojącemu naprzeciwko Studia gmachowi Poczty Polskiej. Niemal 90 lat temu projektant Lothar Neumann uznał za jedyny słuszny budulec klasyczną cegłę. Kontynuacja jego wizji wydaje się słusznym rozwiązaniem. Nasz budynek, oprócz cegły klinkierowej i aluminiowej stolarki okiennej proponuje luksusowe wnętrza, zaprojektowane dla najbardziej wymagających klientów - mówi Tomasz Szychliński, prezes zarządu Toscom Development.

Oddana do użytkowania inwestycja zawiera 138 apartamentów o powierzchni od 15 do 47 metrów kwadratowych. Są to lokale jedno- i dwupokojowe, wykończone w bardzo wysokim standardzie - m.in. w stolarkę w klasie premium i klimatyzację. W wykończeniu elewacji zastosowano stonowaną kolorystykę i panoramiczne okna. W apartamentowcu funkcjonuje recepcja i ochrona, a w podziemnym parkingu zaprojektowano 20 miejsc postojowych.

Studio Plac Dominikański zostało zaplanowane tak, by być cennym aktywem w portfelu nieruchomości – w tym celu przewidziano opiekę operatora najmu. Apartamenty stanowią doskonałą lokatę kapitału o regularnym wzroście wartości. Za realizacją projektu stoi Toscom Development - wrocławski deweloper działający na rynku nieruchomości od 1996 roku, który realizuje projekty zabudowy komercyjnej i mieszkaniowej. Wśród dotychczasowych realizacji Toscom Development znajdują się te na ulicy Armii Krajowej 46A i Polaka 14, jak również pierwsza wrocławska inwestycja przewyższającej klasę premium – Bernardyńska – która jest realizowana nieopodal oddanych do użytkowania apartamentów Studio Plac Dominikański.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych