Totalbud i Yuniversal Development łączą siły. Startuje budowa mieszkań w Łodzi

Totalbud rozpoczyna w Łodzi inwestycję mieszkaniową spółki Yuniversal Development.

Autor: Housemarket.pl 25 kwietnia 2022 13:19

  • Inwestycję tę stanowią trzy budynki wielorodzinne zaprojektowane przez pracownię Biprowłók.
  • Trzykondygnacyjne budynki staną w Łodzi przy ulicach Dzwonowej i Przewodniej.
  • Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie 1501 mkw., natomiast budynki staną na działkach o powierzchni 6634 mkw.

- Mamy do czynienia z dobrym projektem budowlanym wykonanym przez biuro projektowe o bardzo dużym doświadczeniu. Budowa rozpoczyna się kaskadowo na wszystkich trzech budynkach jednocześnie. Kończymy wykopy fundamentowe pod wszystkimi budynkami i niebawem zaczniemy właściwe prace fundamentowe - tak realizację inwestycji komentuje kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu Jan Sawicki.

Budynki podzielono na A, B i C. W budynku A zaprojektowano dziewięć mieszkań, w tym jedno mieszkanie jednopokojowe, trzy mieszkania dwupokojowe i pięć mieszkań trzypokojowych. W budynku B zaprojektowano 24 mieszkania, w tym sześć mieszkań jednopokojowych, 15 mieszkań dwupokojowych i trzy mieszkania trzypokojowe. W budynku zaprojektowano również cztery komórki lokatorskie oraz pomieszczenie administracyjne dostępne z zewnątrz. W budynku C zaprojektowano 27 mieszkania, w tym jedno mieszkanie jednopokojowe, 23 mieszkania dwupokojowe i trzy mieszkania trzypokojowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W każdym z mieszkań zaprojektowano pokój dzienny, sypialnię, kuchnię lub aneks kuchenny oraz łazienkę. W każdym budynku zaprojektowano jedną klatkę schodową, z której dostępne są wszystkie mieszkania w budynku. Na parterach, pod biegami klatek schodowych, zaprojektowano pomieszczenia techniczne. Każdy budynek ma własną kotłownię zlokalizowaną na parterze dostępną z zewnątrz. Budynki nie są podpiwniczone.

- W inwestycji tej zadbano o walory przestrzenne, wizualne. Jest to duża działka, natomiast inwestycja nie jest realizowana w jej ostrych granicach. Dużą wagę poświęcono na separację między budynkami i danie mieszkańcom przestrzeni na teren zielony, który na finał budowy będziemy zagospodarowywali wraz z nasadzeniami. Będzie to bardzo estetyczny obiekt z własną zielenią - dodaje Jan Sawicki.

Konstrukcja budynków będzie gotowa do połowy sierpnia. Stan surowy zamknięty inwestycja osiągnie w listopadzie. Oddanie obiektu do użytku planowane jest w lipcu 2023 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych