Totalbud kończy pracę na osiedlu Biały Dom w Warszawie

Dobiega końca przekazywanie lokali mieszkalnych i usługowych w stołecznej inwestycji mieszkaniowej Biały Dom, której deweloperem jest Kompania Domowa. Inwestycję zrealizowała spółka generalnego wykonawstwa Totalbud.

Autor: housemarket.pl 28 października 2021 12:19

  • Zlokalizowany przy ulicy Światowida 28 i 28A obiekt stanął na działce o powierzchni 3808 mkw.
  • Powierzchnia użytkowa mieszkań i lokali usługowych wyniosła 9,65 tys. mkw.
  • Urozmaicony architektonicznie obiekt liczy od siedmiu do 16 kondygnacji naziemnych.

Jest to nasza kolejna realizacja na niełatwym gruncie dzielnicy Białołęka, gdzie poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki. Większość budynków w tej dzielnicy nie jest podpiwniczona, ani też nie ma parkingów podziemnych. Tylko stosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych pozwala budować nowoczesne obiekty na tak trudnym gruncie i robić w nich dwupoziomowe parkingi podziemne, jak to zrobiliśmy w Białym Domu - mówi prezes Totalbudu Mariusz Pałka

Biały Dom oferuje 174 lokale mieszkalne i 11 usługowych. Jest to obecnie najwyższy budynek Białołęki. Już od fazy fundamentu w technologii białej wanny obiekt był intensywnie monitorowany ze względu na grunt.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: TOTALBUD PRZEKAZAŁ LIRĘ PARK NA OCHOCIE

- Ze względu na grunt z licznymi i dużymi przewarstwieniami wody z piaskiem, jak również na zróżnicowaną ilość kondygnacji w różnych częściach obiektu zastosowaliśmy 162 kolumny CFA długości 8-10 m. Zwiększyły one nośność gruntu i zniwelowały osiadanie najwyższej części budynku z jego dominantą. Z kolei pod patio trzeba było zastosować 84 kolumny CFA pracujące na rozciąganie, a ich zadaniem jest kotwienie części garażu znajdującej się pod patio. Zastosowana technologia sprawdziła się w stu procentach i mimo, że poziom garażu -2 jest pod lustrem wody, to nie ma problemów z przeciekami - mówi kierownik budowy z ramienia Totalbudu Łukasz Kaźmieruk.

Kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu Tomasz Sidorowicz podkreśla jakość i estetykę budynku.

- Dobrego dewelopera i stopień dofinansowania danej inwestycji natychmiast rozpoznaje się po garażu. W przypadku Białego Domu jest on wykończony posadzką żywiczną, czyli jest na najwyższym poziomie jakościowym, funkcjonalnym i estetycznym. Z kolei podłogi części wspólnych budynków w stylu retro są wykładane płytkami w siedmiu kolorach renomowanego włoskiego producenta. Jest to nastrojowa stylizacja typowa dla budynków minionych epok - mówi Tomasz Sidorowicz.

Elementami rzadziej spotykanymi w budownictwie mieszkaniowym jest wykończenie parterowych części komunikacyjnych stalowymi okładzinami ścian i równie ciekawymi okładzinami sufitów z blachy perforowanej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych