
Dobiega końca przekazywanie lokali mieszkalnych i usługowych w stołecznej inwestycji mieszkaniowej Biały Dom, której deweloperem jest Kompania Domowa. Inwestycję zrealizowała spółka generalnego wykonawstwa Totalbud.
Jest to nasza kolejna realizacja na niełatwym gruncie dzielnicy Białołęka, gdzie poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki. Większość budynków w tej dzielnicy nie jest podpiwniczona, ani też nie ma parkingów podziemnych. Tylko stosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych pozwala budować nowoczesne obiekty na tak trudnym gruncie i robić w nich dwupoziomowe parkingi podziemne, jak to zrobiliśmy w Białym Domu - mówi prezes Totalbudu Mariusz Pałka
Biały Dom oferuje 174 lokale mieszkalne i 11 usługowych. Jest to obecnie najwyższy budynek Białołęki. Już od fazy fundamentu w technologii białej wanny obiekt był intensywnie monitorowany ze względu na grunt.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
CZYTAJ TEŻ: TOTALBUD PRZEKAZAŁ LIRĘ PARK NA OCHOCIE
- Ze względu na grunt z licznymi i dużymi przewarstwieniami wody z piaskiem, jak również na zróżnicowaną ilość kondygnacji w różnych częściach obiektu zastosowaliśmy 162 kolumny CFA długości 8-10 m. Zwiększyły one nośność gruntu i zniwelowały osiadanie najwyższej części budynku z jego dominantą. Z kolei pod patio trzeba było zastosować 84 kolumny CFA pracujące na rozciąganie, a ich zadaniem jest kotwienie części garażu znajdującej się pod patio. Zastosowana technologia sprawdziła się w stu procentach i mimo, że poziom garażu -2 jest pod lustrem wody, to nie ma problemów z przeciekami - mówi kierownik budowy z ramienia Totalbudu Łukasz Kaźmieruk.
Kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu Tomasz Sidorowicz podkreśla jakość i estetykę budynku.
- Dobrego dewelopera i stopień dofinansowania danej inwestycji natychmiast rozpoznaje się po garażu. W przypadku Białego Domu jest on wykończony posadzką żywiczną, czyli jest na najwyższym poziomie jakościowym, funkcjonalnym i estetycznym. Z kolei podłogi części wspólnych budynków w stylu retro są wykładane płytkami w siedmiu kolorach renomowanego włoskiego producenta. Jest to nastrojowa stylizacja typowa dla budynków minionych epok - mówi Tomasz Sidorowicz.
Elementami rzadziej spotykanymi w budownictwie mieszkaniowym jest wykończenie parterowych części komunikacyjnych stalowymi okładzinami ścian i równie ciekawymi okładzinami sufitów z blachy perforowanej.