Totalbud przekazał Lirę Park na Ochocie

Totalbud przekazał do użytku inwestorowi budynek mieszkalny przy ulicy Lirowej 26 w Warszawie. Budynek w dzielnicy Ochota oferuje 72 mieszkania. Projektantem budynku jest Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, a jego deweloperem Yuniversal Development.

Autor: housemarket.pl 25 września 2020 11:23

Lira Park ma konstrukcję słupowo-płytową tak bardzo preferowaną przez współczesnych nabywców mieszkań ze względu na dużą elastyczność konfiguracyjną układów funkcjonalnych.

- Wraz z inwestorem wykazaliśmy zrozumienie wobec wielu nabywców lokali w Lirze Park i zmieniliśmy układy funkcjonalne w 28 mieszkaniach, przy czym skala zmian była od niewielkiej po radykalną. Budynek jest bardzo atrakcyjny poprzez duże urozmaicenie bryły architektonicznej. Tak na przykład na I piętrze pięć mieszkań ma częściowo zielone tarasy. Trzy inne mieszkania mają tarasy jeszcze większe, a zatem dające kolejne możliwości ich atrakcyjnego wykorzystania. Z kolei w lokalu na III piętrze jest największy z tarasów w tym obiekcie – ma ponad 90 mkw. Łącznie należy ocenić, iż oddaliśmy do użytku bardzo ciekawy obiekt, nietuzinkowy architektonicznie i niełatwy u zarania ze względu na trudny grunt - opisuje Paulina Woźna, inżynier budowy z ramienia Totalbudu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Klienci obiektu skorzystają także na porozumieniu Totalbudu i inwestora w kwestii korzystnych dla lokatorów zmian bazowego projektu. W myśl tego wszystkie balkony i tarasy jako podłoże otrzymały deski tarasowe w miejsce wcześniej planowanych płytek. Trwałość i użytkowanie tych ostatnich jest zawsze problematyczna, podczas gdy deski tarasowe zachowują swoją estetykę i trwałość praktycznie w sposób nieograniczony, a ich sprzątanie jest także dużo łatwiejsze.

- Estetyki obiektu dopełnia elewacja części parterowej wyłożona spiekami kwarcowymi, które zostały zastosowane również jako okładziny ścienne w holach wejściowych. Pomimo szarej kolorystyki okładzin hole zachowują przestrzeń dzięki zastosowaniu jasnych płytek na podłodze, dużych luster oraz podświetlanych portali windowych - podsumowuje Paulina Woźna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych