Totalbud wybuduje III etap podwarszawskiej Stacji Dom

Totalbud rozpoczyna budowę III etapu osiedla Stacja Dom, w ramach którego powstanie 6 budynków mieszkalnych. Projekt powstaje w Piasecznie, przy ulicy Mleczarskiej 9A. Osiedle zaprojektowała pracownia PDV Architekci & Studio DWA. Deweloperem obiektu jest spółka Stacja Dom.

Autor: housemarket.pl 09 czerwca 2020 14:34

- W Stacji Dom zaoferujemy ponad 300 mieszkań o metrażach od 25 do 85 mkw. Sprawdziła się cała nasza koncepcja zaoferowania budynków nietuzinkowych nie tylko dla indywidualnych nabywców mieszkań, ale także na rynek zakupów inwestycyjnych mieszkań na wynajem. Wyprzedzamy bowiem przepisy, jakie już wdrażają inne państwa Unii Europejskiej. Chodzi o regulacje prawne wobec mieszkań i budynków na wynajem, które muszą spełniać wymagania jak dla hoteli. Chodzi o podwyższoną nośność stropów, lepsze zabezpieczenia przeciwpożarowe i drogi ewakuacyjne. Gdyby przepisy takie weszły w życie także w Polsce nasi klienci będą na nie przygotowani. Zostało to docenione i komercjalizacja osiedla przebiega szybciej niż jego budowa. Nie jest to jedyny atut Stacji Dom i z dużą satysfakcją usłyszeliśmy od organu nadzoru budowlanego, iż wznosimy pierwsze w Piasecznie bloki o podwyższonym standardzie - mówi Maciej Kuczyński, prezes spółki Stacja Dom.

Budynki nr 1 i 2, z etapów I i II inwestycji są skomercjalizowane w 100 procentach. Obecnie w 40 procentach skomercjalizowany jest budynek nr 3 etapu III. Ma on zakończoną płytę fundamentową, trwa budowa słupów i ścian garażowych. Stan surowy budynek osiągnie w połowie września, a przed końcem roku planuje się zakończenie wszystkich robót mokrych wraz z ociepleniem budynku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreśla dyrektor pionu generalnego wykonawstwa Totalbudu Tomasz Grochowski, w procesie budowy projektu stosowane są unijne normy jak dla hotelarstwa.

- Niedługo może to być czynnikiem pożądanym na rynku mieszkaniowych zakupów inwestycyjnych. Ponadto pracujemy z bardzo dobrymi materiałami, jakich nie stosuje się w popularnym budownictwie mieszkaniowym. Część z nich jest bardziej typowa dla apartamentowców rynku premium, niż dla przeciętnego sektora mieszkaniowego. Przy tym inwestor zadbał o atrakcyjne ceny mieszkań nie wyśrubowane jak dla budownictwa o podwyższonym standardzie - mówi Tomasz Grochowski.

Stacja Dom będzie osiedlem ekologicznym pozbawionym kotłowni gazowych. Ciepła woda i CO dochodzi do osiedla z piaseczyńskiego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczo-Usługowego. Dzięki bardzo dużej dotacji unijnej firma dysponuje obecnie jedną z najnowocześniejszych w Polsce gazowych kotłowni niskoemisyjnych. Osiedle położone jest przy terenie zielonym, częściowo rolnym, stąd też jego kameralność. Mimo to mieszkania mają okna o bardzo wysokiej izolacyjności akustycznej, a najwyższej w budynku nr 1 wzdłuż ulicy Mleczarskiej.

- Płytki podłogowe części wspólnych są klasy premium. Portale wokół drzwi wykonujemy z płyt laminowanych. Na tarasach i balkonach kładziemy kompozytowe deski tarasowe, praktycznie niezniszczalne w przeciwieństwie do płytek. Obudowy balkonów są ze szkła bezpiecznego, natomiast przegrody międzybalkonowe z estetycznych płyt HPL. Wszystkie te czynniki nie są typowe dla popularnego budownictwa mieszkaniowego w Polsce - mówi Marek Jabłoński, kierownik budowy.

Po zakończeniu etapie III będą wdrażane kolejne trzy etapy. Spółka deweloperska ma pozwolenie na budowę wszystkich sześciu zaplanowanych budynków. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych