Trei buduje wille. Osiedle Bacciarellego we Wrocławiu w kolejnej fazie realizacjihousemarket.pl - 08 października 2020 14:00


Rusza drugi etap budowy inwestycji Osiedle Bacciarellego 54 na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu, którego sprzedaż rozpoczęła się w kwietniu tego roku. W ramach projektu powstaną trzy wille z 27 lokalami mieszkalnymi. Jednocześnie ruszyła sprzedaż kolejnej, trzeciej fazy projektu.

Osiedle Bacciarellego 54 położone jest w dzielnicy Biskupin-Bartoszewice i docelowo liczyć będzie 14 budynków. Pierwszy etap projektu, z 62 lokalami, został oddany do użytku w kwietniu bieżącego roku i do niego wprowadzają się już mieszkańcy. W drugim etapie Trei zbuduje trzy wille, gdzie będzie można zamieszkać w lokalach o podwyższonym standardzie. Mieszkania o powierzchni 41-81 mkw., 2-,3- i 4-pokojowe będą mieć duże okna i niestandardową wysokość, tj. 3,05 m, a niektóre z nich w salonie nawet do 3,75 m. Budowa willi ma się zakończyć w IV kwartale 2021 roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma AWM Budownictwo.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle na zielonej wyspie

Wrocławski projekt mieszkaniowy firmy Trei Residential zakłada powstanie kameralnego osiedla w miejscu, które pozwoli na obcowanie z naturą, doświadczenie spokoju, a jednocześnie położone jest blisko centrum miasta. Deweloper kładzie priorytet na zielony charakter swojej inwestycji. Zamierza zaangażować mieszkańców osiedla w proces projektowania koncepcji zagospodarowania przestrzeni wokół budynków, aby jak najlepiej odpowiadała ona ich oczekiwaniom pod kątem estetycznym i funkcjonalnym.

- Osiedle Bacciarellego 54 oferuje nową jakość życia w mieście, dlatego zależy nam na konstruowaniu powierzchni przestronnych, naturalnie doświetlonych, z drewnianymi elementami wykończenia oraz dużą ilością zieleni wokół budynków mieszkalnych. Aż 70 proc. tej nieruchomości to tereny zielone z własnym parkiem oraz małą architekturą. Zadbaliśmy o łąki kwietne oraz nasadzenia o najwyższym współczynniku pochłaniania CO2. Osiedle zlokalizowane jest na Wielkiej Wyspie, nazywanej zielonymi płucami Wrocławia, wzdłuż brzegu kanału żeglugowego Odry, co nadaje mu unikatowy charakter - mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Osiedle powstające we Wrocławiu przy Bacciarellego 54 otoczone jest przez liczne tereny sprzyjające spacerom i rekreacji. Są to między innymi Park Szczytnicki, Park Biskupiński czy Wyspa Opatowicka. Niedaleko znajduje się także Hala Stulecia, ZOO, Afrykarium i Pawilon Czterech Kopuł. Atutem Bacciarellego 54 jest też dobra komunikacja z pozostałymi częściami miasta.

Właśnie rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w pierwszym budynku w ramach kolejnej, trzeciej już fazy osiedla Bacciarellego 54. W ramach tego etapu powstaną trzy budynki z łączną ofertą 91 lokali mieszkalnych oraz jednym usługowym. Start budowy planowany jest na I kwartał 2021 roku.

- Osiedle we Wrocławiu wchodzi w następne fazy realizacji według przyjętego przez nas harmonogramu prac. Równocześnie budujemy osiedle Kraft przy ul. Traktorowej w Łodzi, a kolejne projekty w Warszawie i w Poznaniu są obecnie na etapie planowania i pozyskiwania pozwoleń - podsumowuje Wesołowski, Trei Real Estate Poland.