Trwa budowa Osiedla Kościuszki w Chorzowie. Prace wyprzedzają harmonogram

W sąsiedztwie Parku Śląskiego, zwanego zielonymi płucami Aglomeracji, w Chorzowie trwa budowa Osiedla Kościuszki od J.W.Construction.

Autor: Housemarket.pl 09 grudnia 2021 08:26

  • Osiedle składa się z dwóch wyższych, sześciokondygnacyjnych budynków mieszczących łącznie 110 mieszkań.
  • Uzupełniają je cztery małe, punktowe budynki z 146 mieszkaniami, podziemnego i nadziemnego parkingu na 316 miejsc postojowych i placu zabaw.

 - Z PORR S.A., firmą z wieloletnim doświadczeniem, innowacyjną, o wysokich kompetencjach, która od 6 miesięcy prowadzi prace budowlane w Chorzowie jako generalny wykonawca, realizujemy już drugą, obok Osiedla Horizon w Gdańsku, budowę prestiżowego osiedla mieszkaniowo-usługowego. Umowa z wykonawcą obejmuje również budowę infrastruktury osiedla, w tym drogi wewnętrznej, osiedlowego placu zabaw oraz placu gospodarczego - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

 W województwie śląskim J.W. Construction jest obecny od kilkunastu lat. W Katowicach oddał do użytkowania blisko 650 mieszkań. Inwestycja w Chorzowie zasili rynek mieszkaniowy miasta o ponad 250 lokali. Będzie tu można zamieszkać za niecałe dwa lata.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 - Inwestycja jest realizowana w dwóch etapach. W pierwszej kolejności budowane są dwa wyższe budynki. Dzięki korzystnym warunkom gruntowo-wodnym płyta fundamentowa, tzw. denna, pod te budynki jest już wykonana, a stan „0” będzie osiągnięty w połowie stycznia. Zima nie przeszkadza również realizacji II etapu, dzięki czemu budowa prowadzona była równolegle z I etapem. W efekcie na dzień dzisiejszy wyprzedzamy harmonogram o 5 miesięcy – kontynuuje Małgorzata Ostrowska.

 Osiedle Kościuszki, przy ul. Tadeusza Kościuszki, to prawdziwe centrum Chorzowa. Dogodna lokalizacja to gwarancja szybkiego i wygodnego dojazdu do Katowic, Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Bytomia czy miast Zagłębia Dąbrowskiego. W pobliżu znajdują się szkoły i liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Niedaleko jest do miejsc rozrywki: Skateboard Park, centrum rozrywki dla dzieci i ścianki wspinaczkowej, Flyspot - Katowice Indoor Skydiving - Tunelu Aerodynamicznego, Stadionu Śląskiego, Parku Redena i Parku Hutników.

 - Z oferty znikają mniejsze mieszkania, kupowane jako inwestycyjne, dominuje bowiem chęć ochrony wartości posiadanych aktywów. Inna grupa klientów interesuje się mieszkaniami większymi, minimum dwu-, trzypokojowymi, na własne potrzeby - dodaje Małgorzata Ostrowska.

 Chorzów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Aglomeracji. Według Narodowego Banku Polskiego ceny mieszkań w Chorzowie wzrosły od początku roku o 10,15 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych