Trwają prace murarskie w domach w Nowym Gruszczynie

W inwestycji deweloperskiej Nowy Gruszczyn trwają regularne prace budowlane, w ramach I etapu. Aktualnie powstaje 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych.

Autor: housemarket.pl 01 lutego 2022 14:53

  • Nowy Gruszczyn to osiedle domów, które powstaje pod Poznaniem.
  • Na placu budowy wykonywane są prace murarskie na poziomie pięter.
  • Wszystkie domy „rosną” zgodnie z harmonogramem, a połowa z nich znalazła swoich nabywców. Pozostałe są w sprzedaży.

Jesienią ubiegłego roku firma Sky Investments zaprezentowała premierowy projekt w podpoznańskim Gruszczynie, w gminie Swarzędz. Przy ulicy Katarzyńskiej powstanie kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej o nazwie Nowy Gruszczyn. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych. Do oferty trafiły dwa typy domów, o zróżnicowanej powierzchni użytkowej - A - 141,08 mkw. i B - 135,14 mkw.

Po czasie, który upłynął od premiery sprzedażowej i rozpoczęcia budowy, klienci firmy Sky Investments mogą dostrzec duże postępy. W połowie domów został zamknięty strop, gotowe są mury na piętrze. Oznacza to, że niedługo zostanie osiągnięty stan surowy otwarty. Natomiast w kolejnych siedmiu lokalach gotowe są ściany na parterze, a w najbliższych tygodniach będzie trwać murowanie na poziomie 1.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Przyjeżdżając na inwestycję, dostrzegamy bryły pierwszych budynków, a wewnątrz lokali jest zarys pomieszczeń, ponieważ wykonano również ścianki działowe. Cieszymy się, że takie czynniki, jak: zimowa pogoda, czy mniejsza dostępność materiałów budowlanych, nie mają żadnego wpływu na naszą budowę. Wszystkie prace są wykonywane zgodnie z założonym harmonogramem. Zakończenie budowy I etapu przewidujemy na II kwartał 2023 roku – mówi Katarzyna Wyszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi inwestycji w firmie Sky Investments.

Każdy z budowanych domów powstaje w bardzo podobnej koncepcji projektowej, z podziałem przestrzeni na dwa poziomy. Na parterze zaprojektowano przestronny salon, kuchnię ze spiżarnią, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze, które razem stworzą strefę dzienną. Natomiast na piętrze znajdą się trzy sypialnie, łazienka oraz 2 garderoby. Do każdego z lokali przynależy również ogród oraz 2 miejsca postojowe znajdujące się przy wejściu do domu, tj. od frontu.

Warto podkreślić, że docelowo osiedle będzie liczyć 38 domów, czyli 76 lokali w zabudowie bliźniaczej. Inwestycja powstaje przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie, w gminie Swarzędz.

Oprócz inwestycji Nowy Gruszczyn, Sky Investments rozwija osiedle Rodzinne Podolany, zlokalizowane przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Aktualnie trwa realizacja ostatnich mieszkań i domów, konkretnie prace murarskie na piętrze oraz są wstawiane okna. Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, wśród których znajdą się zarówno domy szeregowe z ogrodami, jak i mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu. Całość inwestycji będzie gotowa w 2023 roku. Sky Investments przygotowuje kolejną inwestycję na terenie Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych