Trzeci etap Green Mokotów z pozwoleniem na budowę

Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę trzeciego etapu flagowej inwestycji spółki na warszawskim Mokotowie, wraz z lokalami usługowymi i podziemnym garażem.

 

Autor: HouseMarket.pl 12 września 2016 13:27

Najnowsza część osiedla budowana jest w podwyższonym standardzie. Na Green Mokotów Premium składać się będą łącznie 63 lokale o metrażu od 38 mkw. do 112 mkw. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest na trzeci kwartał 2016 roku, natomiast ich zakończenie na czwarty kwartał 2017 r. Docelowo w ośmiu zaplanowanych etapach powstanie łącznie około 900 lokali. Green Mokotów wyróżnia się na budowlanej mapie Warszawy – deweloper przeznaczy aż 64 proc. powierzchni inwestycji pod tereny zielone i rekreacyjne.

Na koniec czerwca 2016 roku w ofercie grupy było 2 tys. lokali, a w całym roku do sprzedaży trafi prawdopodobnie około 3500 lokali. - To dzięki takiemu strategicznemu myśleniu i dużej skali działalności deweloperskiej grupa jest w stanie utrzymywać pozycję lidera wśród polskich deweloperów giełdowych – i przy zachowaniu dotychczasowych tendencji rynkowych – zrealizować postawiony przez zarząd cel kontraktacji 2600 lokali w całym 2016 roku – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Green Mokotów Premium

Osiedle Green Mokotów Premium to połączenie wysokiej jakości oferowanej, wzbogaconej o dodatkowe udogodnienia. Ten etap cechuje przede wszystkim zaciszny charakter – przestronne lobby prowadzą do dobrze rozlokowanej, kameralnej liczby lokali. Wyposażeniem, które z pewnością przypadnie do gustu wymagającym klientom, są elektrycznie sterowane zewnętrzne zasłony w każdym oknie. Dzięki wysokiemu – dochodzącemu do 3,55 m – sufitowi lokale są przestronniejsze.

W mieszkaniach znajdzie się także infrastruktura niezbędna do instalacji klimatyzacji. Green Mokotów Premium znajduje się w jednej z najpopularniejszych dzielnic Warszawy. Liczne parki – z których Mokotów słynie – wraz z położeniem w dogodnej odległości od atrakcji oferowanych przez stolicę sprawia, że sztandarowa inwestycja firmy od momentu uruchomienia sprzedaży cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów.

- Niedawno symbolicznie wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, a już firma otrzymała pozwolenie na budowę, kolejnego jej etapu. Tym razem będzie to etap Premium, który pełniej będzie realizował wizję nowoczesnego zacisznego domu wśród zieleni. To także dowód na elastyczne dostosowanie strategii i oferty do obecnych i przyszłych potrzeb klientów. W ofercie znajdują się mieszkania dobrze zlokalizowane w przestrzeni miejskiej, o bardzo dobrym standardzie i adekwatnym stosunku ceny do jakości – dodał Oscar Kazanelson.

W pierwszym półroczu 2016 Grupa ROBYG zakontraktowała 1375 lokali netto (po uwzględnieniu rezygnacji), co oznacza, że wobec analogicznego okresu 2015 roku, spółka osiągnęła wzrost kontraktacji o 21,6 proc. W H1 2016 spółka przekazała nabywcom około 1135 lokali w Warszawie i Gdańsku, a liczba przekazań wzrosła o 106 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Grupa Robyg opublikowała prognozy finansowe na 2016 rok. Spółka zakłada planowany skonsolidowany zysk operacyjny na poziomie 115 mln zł oraz uznanie w przychodach łącznie około 2800 lokali, z czego 1600 mieszkań z projektów

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych