Trzy nagrody European Property Awards dla DOKÓW

DOKI i wchodząca w ich skład Montownia - inwestycje powstające na postoczniowych terenach Gdańska, zostały wyróżnione w konkursie European Property Awards. DOKI otrzymały tytuł Award Winner w kategoriach Mixed-Use Development oraz Development Marketing, z kolei Montownia w obszarze Commercial Redevelopment/Renovation.

Autor: housemarket.pl 02 listopada 2021 14:42

  • DOKI Living to część mieszkaniowa wielofunkcyjnej inwestycji DOKI, powstająca w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, na terenach Młodego Miasta w Gdańsku.
  • Osiedle zdobyło nagrody w konkursie European Property Awards.
  • Inwestycja wpisuje się w ideę 15-minutowego miasta.

Postoczniowy Gdańsk w nowej odsłonie

DOKI to wielofunkcyjna inwestycja powstająca przy współpracy dwóch deweloperów, liderów w swoich segmentach rynku. Euro Styl z Grupy Dom Development, największego dewelopera mieszkaniowego w Polsce, odpowiada za część mieszkaniową (DOKI Living) i usługową (Montownia - zabytkowy, rewitalizowany budynek o unikatowej architekturze).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z kolei firma Torus, specjalizująca się w budownictwie komercyjnym, wykonuje część biurowo-usługową (DOKI Office). DOKI wraz z Montownią wpisują się w trend nowoczesnego zagospodarowywania terenów poprzemysłowych i wprowadzania na nich nowych, miejskich funkcji, który obserwujemy w wielu europejskich miastach, m.in. w Hamburgu (Hafen City), Oslo (Aker Brygge) czy Kopenhadze (Nordhavn).

- Działka, którą zakupiliśmy w 2019 r. to wyjątkowy obszar pod wieloma względami. Nasze zainteresowanie tym terenami sięga dziesięciu lat wstecz, kiedy to chcieliśmy nabyć fragment, na którym znajduje się budynek dawnej montażowni części do łodzi podwodnych - Montownia. Szczęśliwie udało się nabyć cały obszar liczący około 7 ha, co pozwoliło nam myśleć o tym projekcie w szerszej perspektywie – w efekcie powstają DOKI mające charakter małej dzielnicy. Dzięki połączeniu sił z firmą Torus możemy w krótkim czasie stworzyć wspaniałą mieszankę mieszkaniowo-biurowo-usługową - mówi Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu w spółce Euro Styl odpowiadającej za realizację DOKI Living i Montowni.

Na europejskim poziomie

European Property Awards jest częścią prestiżowego konkursu International Property Awards, którego początki sięgają 1994 roku. Jest to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, które przyciąga inwestorów z całego świata. Rywalizacja odbywa się z podziałem na regiony obejmujące Afrykę, Azję i Pacyfik, Arabię, Kanadę, Karaiby, Amerykę Środkową i Południową, Europę, Wielką Brytanię i USA. Uczestnicy zgłaszają się na poziomie krajowym, a projekty ocenia blisko 100 niezależnych ekspertów związanych z branżą nieruchomości, architekturą, wzornictwem i projektowaniem. DOKI i Montownia w fazie krajowej uzyskały tytuł Award Winner w 3 kategoriach i razem z innymi inwestycjami z Polski przeszły do dalszej rywalizacji. Na początku grudnia wyłonione zostaną najlepsze inwestycje z poszczególnych krajów, które konkurować będą na poziomie kontynentalnym.

Zwycięski mixed-use

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych