Twierdza Modlin. Miasto inteligentnych rozwiązań

- Twierdza Modlin to obecnie projekt rewitalizacji o największej wartości w Europie. Dlatego chcielibyśmy mieć w niektórych tematach zrozumienie, wsparcie i pomoc nie tylko we własnych umiejętnościach i wizji, ale także u odpowiednich instytucji i rządu. Z tym bywa niestety różnie – podkreślił w rozmowie z portalem wnp.pl Wiesław Jan Prusiecki, prezes Grupy Konkret.

wnp.pl

Autor: PTWP - WNP.pl 16 czerwca 2017 16:06

Twierdza Modlin to m.in. zespół koszar obronnych z najdłuższym budynkiem w Europie i jednym z najdłuższych na świecie. Cytadela, stanowiąca główny element twierdzy, liczy 2250 metrów. Cały kompleks ma powierzchnię ponad 450 ha.

Pod koniec października 2013 r. Grupa Konkret kupiła ją od Agencji Mienia Wojskowego. Spółka wylicytowała cenę 35,7 mln zł, ale z uwagi na 50 proc. bonifikaty – związanej z zabytkowym charakterem obiektu – rzeczywista cena wyniosła 17,85 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wg planów Grupy Konkret, historyczna Twierdza Modlin, położona u zbiegu Wisły i Narwi, ma zmienić się w miasto inteligentnych rozwiązań – Warszawa Modlin Smart City. Inwestor zapowiada budowę m.in. największego w tej części Europy centrum kongresowego, a także hoteli, osiedla mieszkaniowego oraz powierzchni biurowych, handlowych i usługowych. Faza projektowa ma zakończyć się w 2018 r., a rozpoczęcie inwestycji jest planowane w 2019 r. i ma zająć 5-7 lat. Prognozowany koszt przedsięwzięcia wynosi 400-480 mln euro.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych