Twierdza Warszawa otwiera się na mieszkania. Fort Służew ruszył ze sprzedażą

Należąca do grupy Turret Development spółka Kamala rozpoczęła sprzedaż mieszkań w warszawskiej inwestycji Fort Służew. Trzy budynki w zabudowie kaskadowej powstają w sąsiedztwie historycznego terenu Fortu VIII, jednej z budowli Twierdzy Warszawa.

Autor: HouseMarket.pl 23 maja 2017 09:00

Zespół trzech budynków o kaskadowej formie charakteryzuje się prostą i nowoczesną formą. Ceglane elewacje nawiązują do historycznych zabudowań pobliskiego Fortu VIII. Eleganckie, łukowe wejścia do klatek w przejściach bramowych inspirowane są koszarami szyjowymi. Klimatu dodaje podświetlana fontanna chodnikowa, wykończona granitem.

Fort z sercem

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle Fort Służew, dzięki temu, że jest wkomponowane w historyczne miejsce, które było inspiracją dla architektów przy projektowaniu detali architektonicznych, elewacji i wykończenia jest inwestycją niezwykłą. Najwyższe, dziewięciopiętrowe partie budynków staną u zbiegu ulic: Doliny Służewieckiej i Nowoursynowskiej, zaś najniższe - dwupiętrowe sąsiadują z istniejącą już niską zabudową.

Sercem Fortu Służew jest rozległy dziedziniec. Znajdą się na nim m.in. place zabaw dla dzieci, duże wielofunkcyjne boisko, ławki oraz stojaki rowerowe. Wszystko otulone zielenią: ozdobnymi trawami, krzewami i żywopłotami oraz zastanym bogatym drzewostanem.

Mieszkania z zielonymi dachami

Część mieszkalną stanowią trzy równolegle realizowane budynki, o różnej liczbie mieszkań: w pierwszym - 80, drugim - 189 i w ostatnim - 234.

Każdy posiada dwupoziomowy garaż podziemny, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia na jednoślady. Bezpieczeństwo mieszkańców zapewni monitoring (system CCTV), wideodomofony i ochrona. W niższych partiach uroku obiektom dodają zielone dachy.

Mieszkania mają powierzchnię od 40 do 144 mkw. Są to zarówno kameralne i przytulne układy dwupokojowe, jak i przestronne pięciopokojowe. Minimalna ich wysokość wynosi 2,80 m. Każdy lokal posiada loggię. Na najwyższych piętrach zaplanowane zostały tarasy, natomiast przy najniższych kondygnacjach – ogródki. Wszystkie mieszkania wyposażone są w drewnianą stolarkę okienną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych