Unidevelopment i CPD budują nowe osiedle. W Ursa Park powstanie blisko 400 mieszkań

Ursa Park to kontynuacja projektu mieszkaniowego prowadzonego w warszawskim Ursusie. Po ukończeniu budowy do dyspozycji nowych mieszkańców oddanych zostanie blisko 400 lokali i infrastruktura spacerowo-rekreacyjna. Atutem inwestycji jest bliskość parku miejskiego oraz brak ogrodzenia.

Autor: HouseMarket.pl 12 lipca 2017 12:36

Ursa Park to kontynuacja projektu mieszkaniowego, który prowadzą Unidevelopment i CPD. Osiedle leży w bezpośrednim sąsiedztwie zakończonej w lutym inwestycji Ursa Smart City. Oba projekty odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie mieszkaniowe w tej części miasta. Świadczy o tym duże zainteresowanie konsumentów.

- Potwierdzeniem tego jest sukces sprzedażowy Osiedla Ursa Smart City, które ukończyliśmy w lutym tego roku. Do dyspozycji klientów pozostało tu już tylko kilkanaście wolnych lokali. Dzięki kolejnej inwestycji - Ursa Park - uzupełniliśmy ofertę i ponownie zapewniliśmy klientom szeroki wybór mieszkań w tej lokalizacji - mówi Ewa Przeździecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Unidevelopment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ursa Park ma charakterem nawiązywać do Ursa Smart City, dzięki czemu okolica zyska wizerunek uporządkowanej i przyjaznej zarówno wśród nowych, jak i dotychczasowych mieszkańców Ursusa. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Łącznie powstanie około 400 lokali o powierzchniach 28 - 92 mkw. W budynkach znajdzie się również przestrzeń na lokale usługowe usytuowane od strony ul. Dyrekcyjnej. Do dyspozycji mieszkańców będzie 385 miejsc parkingowych.

Osiedle tętniące życiem

Obie inwestycje zostały zaprojektowane z myślą o mieszkańcach, którzy cenią sobie bliskość najważniejszych punktów usługowych i możliwość relaksu. Ideą całego nowego osiedla jest połączenie komfortu i funkcjonalności.

- Będzie tu praktycznie wszystko, co jest potrzebne, by spełnić oczekiwania osób poszukujących miejsca do zamieszkania - nowoczesne budownictwo, szereg innowacyjnych rozwiązań, bliskość terenów rekreacyjnych, placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz rozwinięta komunikacja miejska. Wyjątkową zaletą nowej części inwestycji, jest bezpośrednie sąsiedztwo parku, który wg planów ma zostać dodatkowo zagospodarowany i stanie się idealnym miejscem do wypoczynku dla mieszkańców – dodaje Ewa Przeździecka.

Dodatkowym atutem inwestycji jest brak ogrodzenia, zgodny z koncepcją twórców miejscowego planu zagospodarowania. Dzięki temu okolica będzie nie tylko bardziej estetyczna, ale również umożliwi mieszkańcom na swobodny i komfortowy dostęp do atrakcyjnej infrastruktury. To nie oznacza jednak braku bezpieczeństwa – osiedla mają strzec kamery monitoringu.

Z myślą o wypoczynku na terenie Ursa Park zaprojektowano specjalną strefę spacerowo-rekreacyjną. Będzie można wybrać się na spacer z psem czy pojeździć na rolkach. Dla młodych rodziców i ich pociech powstaną wewnętrzne place zabaw z piaskownicami i zjeżdżalniami. Wszystko to w otoczeniu zieleni – małych drzew i krzewów. Projektanci zadbali o to, by miejscami zachować istniejącą roślinność, w tym charakterystyczną topolę białą.

Plany na przyszłość

Dzielnica rozwija się zgodnie z przyjętym planem zagospodarowania przestrzennego. Ursus ma być miejscem nowoczesnym i przyjaznym mieszkańcom. W najbliższej przyszłości powstanie tutaj zrównoważona zabudowa mieszkaniowa z zapleczem usługowym oraz powierzchnie biurowe. Przy ul. Hennela zbudowane zostanie przedszkole dla 150 dzieci, a w dalszych planach jest również stworzenie szkoły podstawowej z halą sportową.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. W maju Unidevelopment S.A. rozpoczęła przyjmowanie rezerwacji na mieszkania w Ursa Park. Zakończenie budowy I etapu planowane jest na IV kwartał 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych