Unidevelopment zmienił Ursus. Dobiega koniec dużego projektu w Warszawie

W niespełna 7 lat Unidevelopment zrealizowała projekt mieszkaniowy w dzielnicy Ursus, który według początkowych założeń miał powstać w przeszło dekadę. W czerwcu br. deweloper rozpocznie przekazywanie mieszkań w świeżo oddanym do użytkowania etapie Ursa Sky, czyli najnowszej części osiedla, w której nabywców znalazło już ponad 90 proc. lokali.

Autor: housemarket.pl 19 maja 2022 10:37

  • Projekt Ursa został wybudowany zgodnie z ideą smart city, bazującą na założeniach zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskiej.
  • Wieloetapowy projekt został zrealizowany przez Unidevelopment w ramach umowy joint venture, wspólnie z firmą CPD.
  • W 4 sąsiadujących ze sobą inwestycjach powstało łącznie ponad 1500 mieszkań i 50 lokali usługowych.

Realizacja projektu była częścią planu przywrócenia mieszkańcom zaniedbanych części Ursusa znajdujących się w okolicach tamtejszego ratusza. To między innymi dzięki przeprowadzonej tam transformacji, dzielnica Ursus jest obecnie jedną z najbardziej atrakcyjnych, prężnie rozwijających się, a zarazem przystępnych cenowo części stolicy i nieustannie przyciąga nowych mieszkańców.

- Niemal 7 lat temu, wraz z budową Ursa Smart City, jako jeden z pierwszych deweloperów rozpoczęliśmy proces transformacji tej części dzielnicy Ursus. Dzięki przemyślanej koncepcji, którą sukcesywnie realizowaliśmy, przyciągnęliśmy do Ursusa tysiące nowych mieszkańców. Z naszym udziałem ta część dzielnicy nabrała zupełnie nowego charakteru i stała się przyjaznym, nowoczesnym fragmentem miasta, oferującym swoim mieszkańcom bezpieczeństwo, rozbudowaną infrastrukturę usługową, a dzięki terenom rekreacyjnym – możliwość odpoczynku - mówi Barbara Kunicka, dyrektor sprzedaży i marketingu w Unidevelopment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: UNIDEVELOPMENT MA AMBITNE PLANY 

Smart City w dzielnicy Ursus

Unidevelopment zrealizowała kolejne etapy projektu Ursa w oparciu o koncepcję rozwoju okolicy w duchu smart city. Zgodnie z planem, tereny, na których znajduje się m.in. osiedle Ursa, łączą w sobie wiele funkcji i w rzeczywistości zaczynają pełnić rolę centrum dzielnicy. Dzięki powstałym tu na przestrzeni ostatnich kilku lat inwestycjom mieszkaniowym, inicjatywie władz i nowym obiektom użytku publicznego (jak szkoły, przedszkola, punkty handlowo-usługowe i gastronomiczne, ale także przychodnie, centra medyczne i apteki), Ursus – a dokładniej okolica znajdująca się na północ od ulicy Dyrekcyjnej – zmienił się w przyjazną część miasta, chętnie wybieraną przez osoby poszukujące własnego M.

Mieszkańcy doceniają liczne tereny rekreacyjne, takie jak parki Achera, Hassów oraz Czechowicki, a także spokojną atmosferę – Ursus od kilku lat przoduje w rankingach najbardziej bezpiecznych dzielnic Warszawy. Zwolennikom aktywnego wypoczynku okolica oferuje liczne ścieżki rowerowe, kluby fitness, baseny i ośrodki sportowe. Do atrakcji w pobliżu należy zaliczyć też EKOpark, czyli pierwszy ekologiczny park dla mieszkańców, do którego budowy zostały wykorzystane materiały z recyklingu. Rodzice cenią sobie bogate zaplecze usługowe i edukacyjne, obejmujące żłobki, przedszkola i szkoły. Szczególnie oczekiwaną inwestycją jest szkoła podstawowa, która w najbliższym czasie powstanie przy ul. Tadeusza Hennela. Placówka będzie oferować miejsca dla ok. 700 uczniów.

Ursa Sky – najnowszy etap projektu

Ursa Sky, czyli najnowsza, właśnie zrealizowana część projektu Unidevelopment SA i CPD SA, to nowoczesna inwestycja składająca się z dwóch budynków, liczących łącznie 384 mieszkania.

Unidevelopment rozpocznie przekazywanie mieszkań w ostatnim etapie Ursa Sky w czerwcu tego roku. W tej inwestycji dostępnych jest jeszcze 9 mieszkań. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych