Unikato zaskakuje swoją architekturą

Unikato, inwestycja spółki Multivilla, to kameralny dom wielorodzinny o wyjątkowych walorach architektonicznych. Projekt powstał w Pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego, znanej z wyjątkowych realizacji.

Autor: HouseMarket.pl 18 sierpnia 2016 12:07

Architektura Unikato harmonijnie wpisuje się w otaczającą zabudowę śródmieścia Katowic i jednocześnie wybija na pierwszy plan. Kontekst, w który zostanie wpisany budynek stanowi wyzwanie dla architekta.

"Nowe budynki powstające pomiędzy istniejącymi kamienicami nazywa się potocznie plombami, ale plomba kojarzy się z wypełnianiem pustej przestrzeni, a nasz budynek nie tyle wypełnia, co kreuje w unikalny sposób przestrzeń Katowic, tak więc nazwaliśmy go Unikato" - przekonuje inwestor.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Unikato to siedmiokondygnacyjny budynek, mieszczący 24 mieszkania o powierzchni od 31 mkw. do 86 mkw. Cena za metr kwadratowy waha się od 5 tys. zł. do 5200 zł. Większość lokali posiada co najmniej jeden balkon .W przyziemiu znajduje się garaż wewnętrzny z dziesięcioma miejscami parkingowymi.

Deweloper - spółka Multivilla planuje oddanie Unikato do użytkowania w czwartym kwartale 2017 r.
Działka, na której zlokalizowana jest inwestycja znajduje się w śródmieściu Katowic u zbiegu ulic Koszarowej i Kominka. Otoczenie stanowią budynki mieszkalne z pierwszej połowy XX wieku i z lat sześćdziesiątych XX wieku, a także zabytkowe budynki Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Pięknych.

Ta część śródmieścia charakteryzuje się luźniejszą zabudową niż ścisłe centrum Katowic, dużą ilością zieleni miejskiej i małym natężeniem ruchu drogowego. Oprócz budynków mieszkalnych w pobliżu znajdują się liczne sklepy, placówki służby zdrowia i oświatowe. Znaczna część oferty handlowej, kulturalnej, usługowej i sportowo-rekreacyjnej Katowic znajduje się w zasięgu kilkuminutowego spaceru. Bardzo dogodne jest też położenie względem autostrady A4.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych