Upside Property oddaje pierwszy w Polsce koncept apartamentów na wynajem sieci Youniq

W historycznej dzielnicy Młode Miasto w Gdańsku do użytku oddano pierwszy w Polsce budynek z apartamentami na wynajem europejskiej sieci Youniq. Inwestycja została zrealizowana przez inwestora i dewelopera Upside Property, jej odbiorcą jest fundusz
zarządzany przez Corestate Capital z Luxemburga.

Autor: housemarket.pl 13 stycznia 2021 14:26

Dysponując blisko 400 pokojami w 300 apartamentach jest to największy tego rodzaju projekt oddany w tym roku w śródmieściu Gdańska, jedyny zrealizowany przez niezależnego dewelopera. Nowoczesny i komfortowy budynek w pełni wpisuje się w charakter historycznej, postoczniowej i niewątpliwie unikalnej na skalę kraju części Gdańska.

- Jednym z wyzwań w procesie tworzenia tej inwestycji, niezwykle dla nas istotnym, było odpowiedzialne wykorzystanie potencjału miejsca, wpisanie się charakterem budynku w otoczenie i wykorzystanie niezwykłych walorów Młodego Miasta. Staraliśmy się zrealizować projekt z dbałością i poszanowaniem dla historii, aby osiągnąć synergię pomiędzy historycznym kontekstem a funkcją nowoczesnej substancji. Nasza inwestycja realizuje te założenia z pełnym powodzeniem - podkreśla Karol Kalicki, prezes Upside Property.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Youniq Gdańsk to nowoczesny obiekt o najwyższym standardzie i funkcjonalności w swojej kategorii. W pełni dostosowany do potrzeb młodych profesjonalistów, pracowników czy studentów koncept, oferuje swoim najemcom blisko 400 pokoi w 300 komfortowych apartamentach w różnych konfiguracjach, wszystkie dysponujące aneksami kuchennymi, wewnętrznymi łazienkami.

Poza samymi apartamentami do dyspozycji mieszkańców są sala TV z dostępem serwisów filmowych, sala klubowa i gier wyposażone w konsole, niezależna sala co-working’owa, w pełni wyposażona
wspólna kuchnia z przestrzenią jadalną, siłownia oferująca kompletne spektrum sprzętu wysokiej klasy (m.in. dwie bieżnie, rowery stacjonarne, atlasy).

Przestrzenie w budynku zaprojektowano z dbałością o detale i urządzono we współczesnym industrialnym designie nawiązującym do historycznego otoczenia stoczni. We wnętrzach uwagę przykuwają ciekawe murale, grafiki i obrazy pokazujące dawną stocznię i wydarzenia z nią związane.

Youniq jest doskonale skomunikowany dla uczących się, pracujących oraz prowadzących aktywne życie w Trójmieście. W bezpośrednim otoczeniu budynku znajduje się kilka linii autobusowych oraz tramwajowych, w odległości 5 min minut dworzec kolejowy Gdańsk Główny i stacje SKM. Lokalizacja zapewnia również wygodny dostęp do wielu atrakcji miejskich, w tym do restauracji, klubów (100m od kultowej ul. Elektryków i klubu 100cznia) oraz 15 minut pieszo do Starego Miasta.

Jak podsumowuje prezes Upside Property, Karol Kalicki, realizacja pokazuje, że Młode Miasto w Gdańsku jest doskonałym miejscem na odważne i innowacyjne koncepty.

- Nie zwalniamy tempa, realizujemy i planujemy kolejne inwestycje zarówno w Trójmieście, jak i kilku miastach Polski. Właśnie rozpoczęliśmy realizację budynku apartamentowego Villa Park w niezwykle atrakcyjnej, kameralnej lokalizacji w Gdyni przy ul. Wolności. Luksusowy apartamentowiec znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, jednocześnie z widokiem na morze oraz w bliskiej odległości do samego serca miasta. Inwestycja będzie gotowa za 12 miesięcy - mówi Karol Kalicki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych