URSA Smart City czeka na pierwszych mieszkańców

Pierwszy etap inwestycji URSA Smart City realizowanej przez CPD wraz Unidevelopment uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Autor: HouseMarket.pl 07 grudnia 2016 13:15

W trakcie budowy osiedla, od której rozpoczął się proces rewitalizacji tej części dzielnicy Ursus, w okolicy ruszyły również inne przedsięwzięcia. Dzięki nim tereny po byłych zakładach mechanicznych stają się coraz bardziej przyjazną i zrównoważoną częścią miasta.

Miejscowy plan zmienia Ursus

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ciągu ostatnich kilku lat w Ursusie przeprowadzono wiele inwestycji infrastrukturalnych, co czyni tę dzielnicę jednym z najbardziej obiecujących rejonów miasta. Szczególnie ważnym krokiem, wyznaczającym kierunek dalszego rozwoju tej części Warszawy, było przyjęcie w 2014 roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

To zgodnie z jego zapisami, oprócz budynków mieszkalnych, na obszarze po byłych zakładach produkcyjnych powstaną również tereny rekreacyjne, instytucje publiczne i kulturalne, budynki biurowe, placówki edukacyjne oraz obiekty handlowe. Dzięki temu, tworzona praktycznie od podstaw część miasta, będzie rozwijała się w zrównoważony sposób i stale tętniła życiem.

- Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla pierwszego etapu osiedla URSA Smart City jest dla nas ważnym wydarzeniem. Od wielu lat, przy bliskiej współpracy z samorządem dzielnicy, dążyliśmy do przemiany terenów po zakładach Ursus w nowoczesną tkankę miejską, zapewniającą wysoki komfort życia. Teraz przyjęte założenia rozwoju stają się rzeczywistością. Oprócz inwestycji mieszkaniowych realizowanych jest tu szereg innych przedsięwzięć, dzięki którym okolica będzie rozwijała się w zrównoważony sposób i zapewni mieszkańcom komfort w codziennym życiu – mówi Michalina Wiczkowska, prezes zarządu CPD.

URSA Smart City przeciera szlaki

Położone w sąsiedztwie urzędu dzielnicy i centrum handlowego Factory, osiedle URSA Smart City jest pierwszą inwestycją mieszkaniową, realizowaną na terenach po byłych zakładach Ursus w ramach procesu rewitalizacji. Jej koncepcja w pełni odpowiada założeniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ideą, która przyświecała projektowi URSY, było stworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, łączącej komfort i funkcjonalność. Będzie tu wszystko, co jest potrzebne, by spełnić oczekiwania osób poszukujących przyjaznego miejsca do zamieszkania w stolicy - nowoczesne budynki, szereg innowacyjnych rozwiązań, bliskość terenów rekreacyjnych, placówek edukacyjnych i kulturalnych.

W ukończonym, pierwszym etapie inwestycji powstało 181 mieszkań, z których ponad 80 proc. znalazło już nabywców. Klienci mogą wybierać również spośród kolejnych 140 mieszkań o powierzchniach od 32 do 102 mkw., które zostały jeszcze w drugim etapie. Wszystkie cztery budynki w URSA Smart City będzie łączył podziemny parking, mieszczący 359 samochodów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych